Alíkoviny

Marcela Košanová: Jsem čarodějnice a jsem na to hrdá

  8:30
Jsem čarodějka. Znám mnohá tajemství přírody a rozumím jim. Jsem silná žena plná života. Mám ráda lidi a oni to cítí a lásku mi vracejí. Dnes už dobře vím, že síla, kterou si nosíme v sobě, nám umožní splnit si jakékoliv přání.

z knihy Magická padesátka, Marcela Košanová | foto: Motto

Trocha historie

Pro mnohé je čarodějnice odedávna snůškou ošklivosti a zla. Její čáry a tajemná kouzla, opředená tajemstvím, vzbuzují strach. Tak nás k tomu vychovaly dávné příběhy a pohádky. Takové ženě je prý třeba se vyhnout.

Staň se čarodějkou

Ve spolupráci s Marcelou Košanovou, autorkou knížky Malá čarodějka, pro vás Alík připravil seriál Staň se čarodějkou. “Knížku Malá čarodějka jsem napsala pro svou vnučku, když se začala zajímat o výklad karet.“ K lásce k tajemstvím přírody a čarodějnictví možná přivede i vás.

z knihy Magická padesátka, Marcela Košanová

Naštěstí již nežijeme ve středověku, kdy se čarodějnice, pro výstrahu všem, upalovaly.

Z kněžky Bohyně temnou čarodějnicí

Čarodějnictví předchází současná známá náboženství o tisíce let. V dávné minulosti naši předci nectili Boha muže, ale především Bohyni, ženu, Matku.

Předchůdkyní všech Matek je egyptská bohyně Isis, předpokládá se, že právě Isis je předobrazem Panny Marie.

Překvapuje tě souvislost mezi čarodějnictvím, pohanstvím a dnešním křesťanstvím? Tak věz, že mnohé z křesťanských svátků byly ve velkém ukradeny z pohanských tradic s úmyslem nahradit Bohyni křesťanským Bohem. Cílem sesazení Bohyně byla snaha zbavit ženy jakékoli moci. Pokojné hodnoty Bohyně Matky, kterou lidé uctívali, byly nahrazeny krutostí a silou Boha Otce.

Zachování tradic

Když přišla doba útlaku, byly všechny vědomosti ukryty a udržovaly se při životě ústním podáním. Nejvíce se udržovaly na venkově a u kočovných cikánů. Proto dodnes staré cikánky a babičky na vesnicích jsou mistry v udržování pohanských tradic.

Malá čarodějka

Útlá knížečka Malá čarodějka otevírá dívkám svět čarodějnictví. Obsahuje sadu 21 karet a ukazuje jednoduché postupy, jak je vykládat. Najdete v ní návody k výrobě kouzelných amuletů a čar na lásku i přátelství. Postupně si v rámci seriálu některé z postupů představíme a společně naučíme. Takže příště: Jak vyrobit čarodějnickou hůlku.

A pokud se již nemůžete dalšího pokračování dočkat, můžete si knížečku za 121,- Kč objednat například zde.

Malá čarodějka, Marcela Košanová
Kniha Malá čarodějka Marcely Košanové obsahuje kromě návodu i kompletní balíček pro výklad karet.

Díky nim čarodějnice nevymřely. Odešly pouze do ústraní a tam čekaly na dobu, kdy bude opět možné beze strachu uctívat Matku.

Spojení s přirozeným světem

Čarodějnictví úzce souvisí s přirozeným světem. Vědmy využívají cyklů ročních období a pohybu slunce a měsíce. Měsíc je s životem ženy spojen nejvíce. Její cykly přímo souvisí s cykly tohoto tajuplného strážce nebes.

Žena, která dobře rozumí přírodním zákonům, porozumí sama sobě a přes svojí bytost pochopí i své okolí. Silná, svobodomyslná a přírodní žena je užitečným, hodnotným členem jakékoliv společnosti. Obnovení tradic je jedním z největších přínosů, kterým může jednotlivec přispět pro záchranu naší planety. Čarodějnictví ctí mírumilovnou a tolerantní přírodu.

Kdo je čarodějnice?

Čarodějnice je žena z masa a kostí. Miluje život a lidi kolem sebe. Její síla vychází ze znalosti přírody a její největší autoritou je Ona – Velká Matka. Obavy z čarodějnice jsou falešné, svědčí jen o neznalosti a tmářství.

Žena prochází dějinami a vedle ní jde pokojně muž. Když začne čarodějnice dnešních dnů couvat časem, bude z ní bylinkářka, šamanka, kněžka a nakonec bohyně nejvyšší Velká Matka. Matky jsou vlídné a jejich láska je nekonečná. Matky neválčí, matky bojují srdcem.

I když čarodějnice společnost nepřijímá tak, jak bych si přála, jsem hrdá na to, že můžu říct: Jsem čarodějnice.

Chcete se stát čarodějkou?

Staň se čarodějkou s Marcelou Košanovou:

  1. Kdo je čarodějka
  2. Vyrob si čarodějnickou hůlku a vytvoř si magický kruh
Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Dobré

Tyto rady jsou dobré, ale potřebuji ještě nějaká kouzla, protože...

nesouhlas s jednou myšlenkou

Článek jsem četla ze zvědavosti a nechci se k němu teď úplně...

Re: nesouhlas s jednou myšlenkou

Nejprve bych rád zmínil, že vhled do světa čarodějek souvisí...

Re: nesouhlas s jednou myšlenkou

Velmi děkuji za odpověď. Jak jsem psala, článek se mě nedotkl,...

počet příspěvků: 4, poslední 14.03.2016 16:00

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi