Alíkoviny

Chlupaté DVD. Že by aprílový žertík?

27. dubna 2009  8:50
Už jste někdy slyšeli, že by bylo DVD chlupaté? Byť to vypadá na povedený aprílový žertík, 3D počítačově animovaná komedie Kozí příběh – Pověsti staré Prahy se opravdu vydává za diváky v chlupatém obalu.  
galerie Máca, Kuba a Koza Mahulena Bočanová a Jiří Lábus, kteří propůjčili hrdinům Kozího příběhu své hlasy. Kozí příběh Z filmu Kozí příběh Bezhlavý jezdec vyrazil do pražských ulic. První trojrozměrný animovaný příběh Kozí příběh bude mít premiéru v říjnu 2008 Z filmu Kozí příběh - Chudý student Matěj z Faustova domu upsal duši a prošel ďábelskou proměnou. Ve zlatě a bohatství našel svůj jediný smysl života. Kozí příběh - snímek z filmu Kozí příběh - snímek z filmu
video Trailer k filmu Kozí příběh

Jako pocta hlavní hrdince filmu vychází DVD ve speciální „chlupaté“ edici coby první chlupaté DVD v České republice.

Žaloba spolku pro ochranu zvířat či negativní emoce veřejnosti podle producentů nehrozí. „Po diskuzi s Kozou jsme se nakonec rozhodli pro šetrné syntetické materiály. Jsou stejně hebké a příjemné jako kozí srst,“ uklidňuje producent a režisér filmu Jan Tománek.

Na snímek Kozí příběh přišlo do kin více než 280 tisíc diváků. Stal se tak divácky nejúspěšnějším českým animovaným filmem v historii. Film byl také nominován na prestižní filmovou cenu Český lev v kategorii Nejlepší výtvarný počin.

Rodinná komedie o přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho neustále žvanící Kozou se odehrává v české středověké metropoli plné strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku Orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch.

Příběh Kuby a Kozy se prolíná s temnějším příběhem chudého studenta Matěje z Faustova domu, který podlehne svodům Ďábla a v touze po uznání a penězích mu upíše svou duši. Navíc je tu ještě Koza, která stále žárlí a má své vlastní plány.

. Postavy a herci

Kuba
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Matěj Hádek
Vesnický chasník, který se svou kozou hledá v Praze štěstí - kromě něj ovšem potká i Mácu. Zatímco Kuba poznává nástrahy velkoměsta, koza začíná žárlit.

Koza
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Jiří Lábus
Věrná, ale trochu prostořeká kamarádka. Je obětavá, ale má jednu "vadu" - je čertovsky žárlivá a nesnese vedle Kuby nikoho jiného.

Máca
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Mahulena Bočanová
Života znalá městská holka s kyprými tvary se protlouká životem, jak to jde. Posluhuje u mistra Hanuše a jako každá správná žena má své tajemství.

Matěj
Kozí příběh - snímek z filmuMluví: Michal Dlouhý
Chudý student, který přichází do Prahy na studia, ale hra osudu ho zavede až do tajemného Faustova domu, kde se pro něho stane velkým lákadlem bohatství.

mrk
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Doporučení

je to fakt dobrej film. No spíš pohádka. Byla jsem na to v Letňanech...

tak na pul

no podle me to tak bezva film neni je to docela nuda ale nic...

pěkné

byli jsme na tom se školou a bylo to pěkné

kozí příběh

to že je ten obal chlupatej tak to je pravda mám to doma a je...

...........................

NwN mNo NiKdY jSeM tO jEšTě NeViDěLa TeN fIlM mNo....A tAk ChTěLa...

počet příspěvků: 35, poslední 05.05.2009 17:25

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi