Alíkoviny

Jsem jiná, no a?

  13:34
Je mi třináct let a poslední dobu si začínám všímat toho, že jsem trochu jiná, než jsou ostatní. Mně to nevadí, ale všímám si, že ostatním to vadí. Je mi třináct a chodím do osmé třídy. Máme početnou třídu, ale já jsem svým chováním a vším prostě jiná. Jsem ze třídy nejmladší, jako jediná jsem neměla odklad, ani jsem nepropadla.

Ilustrační foto: představil Sherlocka Holmese, Benedict Cumberbatch | foto: iDNES.cz

První věc, kterou se velmi odlišuji, je styl oblékaní. Všichni nosí to, co je v módě, výstřihy, které sahají bůhví kam. Já nosím to, co chci sama, ne to, co mi přikáží nějací módní návrháři. Mít na sobě několik kilogramů make-upu je asi také nejspíše v módě. Já se vůbec nemaluji. Moje spolužačky mají namalované oči, řasy. Nehty mají nalakované několika vrstvami laků, pokud nemají rovnou nehty umělé. Pro mě je něco takového skoro až nepochopitelné.

Další odlišností je chování. Na hodinách vykřikují správné odpovědi a když se vám náhodou poštěstí, že vás učitel vyvolá, tak vás nenechají odpovědět a vykřiknou to. Stane se ale, že je učitel ignoruje a stále čeká na odpověď od toho, koho vyvolal. Ačkoliv ten už jen musí zopakovat to, co vykřikl někdo před ním. Už nedostane žádnou pochvalu.

Umějí jenom něco. Připadá mi proto nespravedlivé mít konečné známky stejné jako ti, co se celý rok flákají. A že jich je v naší třídě dost. V naší třídě převažuje slabomyslnost, protože moji milí spolužáci ani nevědí, co je to pravopis. Jak se vám čte: "Awoj, jk j?"

A to ani nemluvím o jejich slovníku. Ve třídě se to hemží sprostými slovy, že byste tam opravdu nechtěli být. O přestávce běhají, skáčou po třídě, jako kdyby v ní bylo několik tornád. To jim nezakazuji, ale někdy to prostě ruší.

Asi si říkáte, že musím být hodně zvláštní, když mi vadí něco takového. Mně to nevadí, už jsem si zvykla.

Mám pro Vás malou otázku. Kolik jste už přečetli knih? Já jsem jich přečetla nespočetně. Čtu ráda taky proto, že se celkem často nudím, nemám co na práci. Co čtete za časopisy? Čtete Brava, jako většina holek mého věku, nebo čtete jiný časopis? To je další věc, pro kterou jsem známá jako "Ta jiná". Nečtu časopisy "pro holky", čtu radši jiné, takové, ve kterých se něco dozvím.

Ve škole mi dávají různé přezdívky. Některé jsou hnusné, ale já je nevnímám. Ti lidé, kteří mi tak říkají, za nic nestojí. Nejvíc se mi líbí přezdívka Sherlock. Ten je prý taky jako já. Arogantní, namyšlený a divný, intelektuál. Vymyslela to jedna holka, která to myslela jako lichotku, avšak brzy se to obrátilo a začalo se to používat skoro jako nadávka. Bezva, říkala jsem si, ale teď mě to ani nijak netrápí. Alespoň mě označují jako někoho chytrého.

Neberu to jako urážku, ale jako kompliment. Ty, kteří mi tak říkají, to naštve, ale neodradí je to úplně.

Ráda bych, aby z mého článku plynula nějaká pointa a tak dodávám: Když se něčím od ostatních odlišujete, ať už maličkostí nebo něčím zásadním, neberte si to tak. Buďte rádi, že jste jedineční. Nepatříte ke stádu. Když vás někdo ošklivě pojmenuje, nevšímejte si toho. Zůstaňte asertivní, to je to nejlepší, co můžete udělat. Nehádejte se s nikým, to situaci nikdy nepomůže, možná bude jen horší. Doufám, že vám to nějak pomohlo. I když si tím nejsem na 100% jistá.

Přezdívka autora článku na serveru Alík.cz - Kokikolka

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Achjo

Zlato, je vidět, že se až příliš vyžíváš v syndromu "special...

hmmm.......................

ja sem uplne to samy, vsechny hoky nosi saty ale ja nosim dziny...

Sem podobná

Jsem opravdu dost podobná v jednom kuse stohy knih :)Nemalaju...

Je vidět že jsi chytrá

ahoj,se zájmem jsem si přečetla tvůj článek a je vidět že jsi...

Je m jenom 9

Být iný je v něčem dobré i špatné. Já jsem taky trochu jina než...

počet příspěvků: 29, poslední 26.02.2014 10:12

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi