Alíkoviny

V koridě jsem na straně býka

  1:08
Když se řeknou býčí zápasy, co si vlastně většina lidí pod tímto pojmem představí? Někteří vzrušující podívanou, při které tuhne krev v žilách, jiní zase týrání zvířat, neboť právě díky koridě je ročně usmrceno až několik tisíc býků. Kladu si jedinou otázku: Je to všechno nutné?

Slavný španělský toreador Jose Tomas při koridě v Barceloně (5. června 2008) | foto: AP

Co o koridě napsali jinde

Pokud tě text zaujal a chceš se o koridě dozvědět více, podívej se na článek Korida: Krvavý tanec vyfintěných šviháků s mečem.

Býčí zápasy ve španělské Valencii. (23. července 2011)

Kdyby si lidé dokázali odpustit tento podivný způsob zábavy, nemusela by zbytečně umírat nevinná zvířata. Všichni příznivci této "show" by si měli zkusit představit, že právě oni jsou "v kůži" tohoto býka.

Býka, který měl osud zpečetěný už když se narodil, býka, který byl odchován pouze pro jediný důvod a to ten, aby se v dospělosti stal obětí býčích zápasů. Býka, kterému otupí rohy, vetřou do očí vazelínu a do potravy dají sedativa, aby v souboji proti toreadorovi měl co nejmenší šanci uspět.

Jak se asi musí cítit to nevinné zvíře, které vběhne do arény plné ukřičených lidí a proti němu "šaškuje" člověk držící barevnou vlajku, se kterou se snaží tohoto tvora co nejvíce naštvat. Rozzuřený býk většinou hned začne útočit na toreadora, jenže ten do něj začne bodat kopí.

Fotogalerie

Jak tyto souboje končí? Smrtí býka. Ovšem, když už se tomuto zvířeti podaří nad toreadorem zvítězit, není mu to nic platné, neboť ho na konci zápasu stejně zabijí. Jak by se to asi líbilo nadšencům těchto zápasů, kdyby museli umírat dlouhou bolestivou smrtí?

Proč bychom tyto zvířata měli brát jako méněcenná? I takoví tvorové mají právo na klidný život, který si zaslouží, jen by nad tím měli lidé, kteří koridu podporují, začít více uvažovat.

Přezdívka autora článku na serveru Alík.cz - Velkocus

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

týrání

nechápu proč to dělají!!!!Na co ty býčí zápasy dělají?Člověk...

.

Nejsem na ničí straně, ale zamyslete se, kolik nevinných zvířat...

...

Nechutné

divná tradice

Ty lidi koridu zbožňujou.Aje jim myslím jedno jestli umře býk...

jj

Přesně tak, nic nám neudělali!!!

počet příspěvků: 12, poslední 15.03.2014 10:46

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi