Alíkoviny

Město snících knih, dílo génia

  22:28
Knihovnice vždycky naskládá nové tituly na velký stůl a nikdy mě na to nezapomene upozornit. Tentokrát jsem na desce našla pěknou řádku fantasy, mimo to i něco s názvem "Město snících knih" od Waltera Moerse.

Ilustrační foto | foto: George Dupin

Byla porádně tlustá. Automaticky svazek otočím a začtu se do textu, který pravděpodobně shrnuje obsah dotyčné knihy. Usoudím, že se jedná o klasickou, stereotypní fantasmagorickou knihu. Stojí za to, vypůjčit si ji? Mrknu na svoji hromádku, která čítá asi tři tituly. Dobře, beru.

Doma si lehnu na postel, přinesu si teplý čaj a natáhnu ruku do tašky. Po prvních několika stránkách mi to přišlo dobré. Dost dobré. Vlastně úplně skvělá kniha!

Přestože se dvě stránky špatně otiskly, všechno dopadlo nad očekávání. Byla to nejlepší kniha, kterou jsem za svůj krátký život četla. Hlavní postava, drak Hildegunst, se vydává do Knížkova, aby našel autora záhadného rukopisu. Manuskript (rukopis) dostal od svého právě zesnulého poetického kmotra Dancelota. V Knížkově si nejdříve užívá atmosféru města, poté se pokouší rozřešit několik záhad. Začne důvěřovat literárnímu znalci Fistofemelu Smeikovi, což asi nebyl úplně nejšťastnější nápad.

Tolik k první části, odehrávající se nad zemí. V druhé části se ocitá v Knížkovských katakombách - složitém labyritu chodeb, odkud se moc lidí živých nevrátilo. Hildegunst je pronásledovaný strašlivými lovci knih i obyčejnými nástrahami podzemního světa, setká se se Strašlivými knížáky i se samotným Králem stínů...

Tím to ale neskončilo. Od tohoto autora jsem v knihovně našla celkem čtyři knihy, Město snících knih, Rumo & zázraky v tmách, Níček a Mřenka a 13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda. Tři z nich jsem postupně sehnala (koupila nebo dostala), poslední z nich bohužel ne. Vlastně ne poslední, vydali ji jako první, konkrétně roku 1999 v Mnichově. Rozhodně doporučuji přečíst.

Přezdívka autora článku na serveru Alík.cz - Norrora

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Souhlasím

Taky jsem před necelým týdnem tuto knihu přečetla a byla jsem...

počet příspěvků: 1, poslední 31.01.2014 14:38

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi