Alíkoviny

Desítka nejoblíbenějších kvízů na Alík.cz

  13:41
Mám radost, že vás kvízy tolik baví. Dnes vám představím desítku těch, které čtenáře Alíka v posledních dvou měsících zaujaly nejvíc.

Máte rádi kvízy? | foto: Radka Páleníková, Alík.cz

Kvízy jsou připravené tak, že hned po zodpovězení otázky zjistíte, zda jsem odpovídali správně. Nejkratší kvízy mají 9 otázek, ty nejdelší 16. V závěru každého kvízu nechybí vyhodnocení, které vám okamžitě prozradí, jak na tom s daným tématem jste.

Kvízy na serveru Alík přibývají postupně. Už jich tu najdete přes 70. Pro rychlejší hledání jsou v přehledu rozdělené podle témat: pohádky, filmy, televizní pořady; zdraví a zdravá výživa; kvízy o psaní, češtině a významných osobnostech; sport; zeměpis, dějepis - Česká republika; zeměpis, dějepis - Evropa, ostatní státy; příroda; ostatní kvízy.

Proč mluvíme česky, kniha Daniely Krolupperové

Proč mluvíme česky?

Proč mluvíme česky? Proč ne třeba turecky anebo latinsky? Odkud se vlastně vzala slova? A jak žijí? Chodí také do důchodu? Jak zemřel mrtvý jazyk? Na takovéhle otázky odpovídá knížka Daniely Krolupperové Proč mluvíme česky.

Šmoula

Šmoulí kvíz 

Malí skřítkové v čepičkách jsou na světě už od roku 1958. Objevili se nejprve v belgickém komiksu, později v černobílém filmu a ještě později v kresleném seriálu.

Loutka Šárky od Jiřího Trnky.

Staré pověsti české

České dějiny jsou plné legend, mýtů a slavných činů. Nepletou se vám postavy jako Praotec Čech, knížek Krok, Přemysl Oráč? kolik toho o nich víte?

Planeta Země při pohledu z vesmíru.

Vesmír daleko i blízko

Překrásná noční obloha přímo nutí k tomu, aby člověk zaklonil hlavu, díval se na svítící souhvězdí a přemýšlel, jak moc je veliký vesmír. Kolik světelných let k nám letí třpyt jedné hvězdičky a zda existuje na jiné planetě život podobný tomu našemu?

Hradčany a řeka Vltava, světoznámé symboly našeho hlavního města Prahy.

Praha

Praha - matka měst, Praha stověžatá... i taková sousloví můžete slyšet v souvislosti s hlavním městem České republiky. Ať už jste se tu narodili, nebo sem jen jezdíte občas s rodiči, pojďte si v našem kvízu vyzkoušet, co o Praze opravdu víte!

Vánoční kapr

Malý vánoční kvíz I.

Na Vánoce se všichni těšíme celý rok. Jsou totiž děsně prima. Ale jak to vlastně přijde, že slavíme Vánoce? Proč? A jak? To zjistíte v kvízu, který pro vás připravila spisovatelka Daniela Krolupperová.

Zájemci o půlnoční prodej knihy Harry Potter a relikvie smrti

Kouzelnický kvíz Harryho Pottera

Jistě jste všichni četli nebo viděli alespoň jeden příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera. Ověřte si, co všechno o malém čaroději s jizvou na čele víte.

Vyznáte se v pohádkách?

O zlaté rybce

Povídám, povídám pohádku, že pes přeskočil hromádku. Povídám, povídám druhou, že voda teče struhou. Povídám, povídám třetí, že na peci spaly děti a když se hezky vyspaly, krajíc chleba dostaly... A pak si vyluštily pohádkový kvíz :-)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Pirátský kvíz

Moře, svoboda a Černá perla. To jsou hlavní hesla kapitána Jacka Sparrowa z filmových Pirátů z Karibiku. Mohli jste se s ním setkat ve třech dílech trilogie – Prokletí Černé perly, Truhla mrtvého muže a Na konci světa. Náš kvíz nabízí malé opakování prvních dílů.

Štaflík a Špagetka

Pohádkové dvojice

Staré české přísloví říká: ve dvou se to lépe táhne. S tím můžeme jenom souhlasit. Vždy je dobré mít vedle sebe parťáka, na kterého se můžeme spolehnout. Dokonce i pohádkové postavičky z večerníčků a seriálů mají své nepostradatelné polovičky.  

Kvízy na serveru Alík.cz

Přehled, kde můžete najít kvíz na téma, které vás zajímá, najdete v Alíkovinách v článku Alíkovy kvízy a testy - rychlý přehled.


Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

fotbal

Ahoj Alíku udělej prosím fotbalovej kvís

Můžu vytvořit kvíz i já ?

Alíku,můžu vytvořit kvíz i já,nebo jenom ty ? A jestli ano,jak?Díky...

Něčeho jsem si všimla. Vy také???

Když jsem si přečetla tento článek, udělala jsem si kvíz o...

...

Ahoj Alíku prosím mohl by jsi udělat nějaký kvíz o rostlinách...

hokej kvíz

Ahoj Alíku udělej prosím hokejovej kvíz

počet příspěvků: 8, poslední 30.12.2011 18:43

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi