Alíkoviny

I králík s kočkou se můžou kamarádit

8. dubna 2009  6:13
Mám doma zakrslého králíka, který se jmenuje Šmudla. Je to beran - holka. Nejradši má mrkvičku a mrkvové bonbonky, které se jí strkají až do pusy. Ráda si hraje a nechává se často hladit na bříšku.

Vemte králíka na procházku! | foto: shutterstock.com

Když jí něco stojí v cestě, hned se to snaží rozkousat. Ale já si toho většinou všimnu, tak tu věc radši zvednu. Má ráda myš od počítače - hraje si s ní, jako kdyby byla kočka a honila myšku. Když jsem ve škole, tak spí, aby byla čilá když přijdu a mohla si se mnou hrát.

Má hnědou srst a na ní bílé flíčky. Strašně jí vadí, když přestýlám klec, protože ji dám do menší, kde nemá takové pohodlí. Přesně 13. prosince oslavila jeden rok.

Když je léto a jsme s rodinou na chalupě, nechám ji často proběhnout po zahradě. Ale běhám s ní a mám ji na vodítku (aby se jí nezachtělo vzít nohy na ramena). Kamarádka, která na chalupě bydlí, s ní stráví vždycky půl dne. Pořád ji drbe na břísku, hladí ouška a jiné věci, které Šmudla přímo zbožňuje. Donese jí také čerstvou trávu.

Na chalupě žije jedna kočička (jmenuje se Mourek) a ta je se Šmudlou velký kamarád. Všem doporučuji mít králíka, protože je to velká zábava! Ale nesmíte zapomenout i na věci, které až tak zábavné nejsou - třeba přestýlání, stříhání drápků a jiné věci.

Kam dál?

Více informací o králících si můžete přečíst na stránkách www.kralici.cz.

Vizitka autorky článku na Alíkovi leficevana 


Článek o tomto neobvyklém a málo známém sportu si můžete přečíst na serveru Hobby.cz: VIDEO: Jak to vypadá, když králíci soutěží ve skoku přes překážky

Autor: leficevana
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Králík

Já sem taky měla králíka Šmudlu ale byl to kluk a už umřel.A...

Beran?!

Jak jako beran???????

Re: Beran?!

no přece beraní králíček ne

Beránci

Mně se víc líbí normální králíci, něž beránci.

Skoro ako morča

Ja mám doma morča a s ním je tiež super zábava!

počet příspěvků: 18, poslední 13.06.2009 18:56

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi