Alíkoviny

Jak jsem slavil desítku

11. ledna 2008  10:29
Ne, nebojte se. Nezatajil jsem vám oslavu svých desátých narozenin. Já budu mít letos 1. června teprve osmé. Už se moc těším. Protože jsem pes hodně společenský (věřte, že mít přes 200 000 kamarádů je super, ale někdy hodně náročné), neváhal jsem ani chvíli, když přišlo pozvání na 10. narozeniny mého staršího bráchy – zpravodajského serveru iDNES.cz.  
Alík, Rajče - maskoti serverů iDNES.cz | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz
galerie Alík, Rajče, Sport a Zprávy - maskoti serverů iDNES.cz na večírku (10.1. 2008) Šéfredaktor iDNES.cz Michal Hanák (vlevo) a ředitel iDNES.cz Jaroslav Kábele drží narozeninový dort (10. ledna 2008) Ministr vnitra Ivan Langer (vpravo) přichází na narozeninový večírek iDNES.cz ve Slovanském domě (10. ledna 2008) Ředitel televize Óčko Jiří Balvín a MUDr. Jan Pirk na narozeninovém večírku iDNES.cz (10. ledna 2008) Zleva: ředitel správy majetku MAFRA Petr Sochůrek, šéfredaktor MF DNES Robert Čásenský a člen představenstva MAFRA Roman Latuske na večírku iDNES.cz (10. ledna 2008) Na večírku iDNES.cz hrála kapela Boom!band (10. ledna 2008) Miss Lucie Váchová s přítelem, jachtařem Davidem Křížkem na narozeninovém večírku iDNES.cz ve Slovanském domě (10. ledna 2008) Ministr vnitra Ivan Langer na narozeninovém večírku iDNES.cz ve Slovanském domě (10. ledna 2008) Ministr vnitra Ivan Langer si pozornost hostesek na večírku iDNES.cz náležitě užíval (10. ledna 2008)
video iDNES.cz slaví deset let

Jen mne mrzelo, že vás nemohu vzít s sebou. Tak jsem aspoň dával dobrý pozor, abych vám o té slávě mohl napsat.

To vám bylo lidí! Do velkého sálu Slovanského domu dorazilo na 250 hostů. Mezi nimi i ministr vnitra Ivan Langer, fotbalista Pavel Kuka, modelka Lucie Váchová nebo ředitel pražské zoo Petr Fejk. Večer moderovala bývalá sportovní redaktorka Renata Dlouhá (byl jsem pyšný, když prozradila, že se svými dětmi chodí na Alíka!).

Kromě toho, že jsem se dobře bavil při scénce v podání herců z divadla Extrém, která diváky zavedla do zákulisí novinářské práce, dozvěděl jsem se spoustu nových informací. Teď už vím, že:
  • První zprávy se na internetové adrese www.idnes.cz objevily 12. ledna 1998. Jenže měly jednu „drobnou“ chybu – netrpělivé čtenáře. V první chvíli bylo zvědavců tolik, že síťové propojení a servery nápor nezvládly a po několika minutách se zhroutily.
  • Za 10 let své existence přinesl čtenářům více než 480 000 článků.
  • Čtenáři pod články napsali téměř 3,6 milionu komentářů.
  • Proběhlo bezmála 1 700 on-line rozhovorů s nejrůznějšími osobnostmi, při kterých bylo položeno na 250 000 otázek.
  • Dnes informace na web iDNES.cz zajišťuje 70 redaktorů, kteří velmi úzce spolupracují s téměř třemi stovkami kolegů z deníku MF DNES.

Vše nejlepší desetiletému internetovému oslavenci do dalších let popřál ředitel iDNES Jaroslav Kábele a šéfredaktor iDNES Michal Hanák. A jak bývá při narozeninových oslavách dobrým zvykem, nechyběl ani dort a dárky. Šéfredaktor dostal cukr a bič na redaktory. Ředitel iDNES získal pozoruhodný cestovní poukaz - dovolená bez možnosti připojení na internet.

A pak už se hodovalo a tančilo. Kromě pozvaných návštěvníků jste mohli vyzpovídat maskoty jednotlivých serverů z rodiny iDNES: Zprávy, Sport, Ekonomika, Kultura, Ona, Xman, Revue, Finance, Práce, Mobil, Technet, Hry, Auto, Bydlení, Cestování, Zdraví, Rajče.net, Ukažse.cz.

Že jsem si nic nevymyslel a že jsem opravdu vše na vlastní oči sledoval, o tom se můžete přesvědčit ve videu i fotogalerii.

Alík
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Dušann

Dobře sem slavil desitku dostal sem kolo . Ja a chci aby o Jitušce...

Lady-Klára

Jo máš pěkné obrázky !!!Jsi na alíkovi můj nej kamarád !!můžu...

hm...............

hm...........................................................................................................................................a...

počet příspěvků: 3, poslední 21.07.2008 02:56

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi