Alíkoviny

Jak si vybrat kolečkové brusle? Kam vyrazit na závody?

24. dubna 2009  8:50
Jedním z nejoblíbenějších sólových sportů je jízda na kolečkových bruslích. Mě osobně to moc baví a věřím, že nejsem sám. Ale taky je potřeba dávat pozor, aby se nic nestalo - k tomu slouží chrániče, které odnesou ty větší zranění za vás.  
Když budete dobří, můžete i závodit... | foto: Radek Miča, MF DNES
galerie Městské in-line brusle Žij naplno, buď In-line. Chrániče pro in-line bruslení Staňte se mistry in-line bruslení. Při závodech nechybí ani početné publikum. Chrániče pro in-line bruslení K výbavě správného závodníka patří přilba a chrániče loktů a kolen. První pokusy na závodní dráze. Závodů se mohou účastnit závodníci všech věkových kategorií.
video Vyberte si vhodnou výbavu na in-line bruslení

Taky se ale může stát, že chrániče nebudou kvalitní, při pádu prasknou a zranění může být vážnější, než bez nich. Jestliže si je koupíte ve specializovaném obchodě na sport, tak se určitě nemusíte bát. Všem zájemcům doporučuji koupit i kolečkové brusle ve specializovaném obchodě, kde mají široký výběr druhů bruslí, barev i velikostí.

Druhů kolečkových bruslí stále přibývá a možná za 50 let budou poháněny elektřinou. Ty nejznámější bych vám rád představil.

Nejběžnější jsou fitness brusle. Jsou vhodné pro ježdění po asfaltových cestách a jsou nejlepším řešením pro začátečníky.

LifeInLine

Chceš závodit?

10. 5. Hradec Králové

17. 5. Praha

31. 5. České Budějovice

7. 6. Ostrava

14. 6. Brno

21. 6. Prievidza

28.6. Trebišov

Více: www.lifeinline.cz

Pokud vás v regále zaujmou brusle s pěti kolečky (všechny ostatní mají čtyři), tak vězte, že ty jsou na rychlobruslení. Kolečka jsou větší než u fitness a hůř se ovládají. Jestli jste začátečníci, tak na tyhle raději rychle zapomeňte.

Myslíte, že jednotvárné projíždění se po cestách je těžká nuda? Chcete si raději s bruslemi zařádit na zábradlích a rampách? Pro vás jsou tedy lepší brusle z kategorie aggressive.

A teď jsou tu nové brusle nordic skating, které jsou speciálně upravené na špatné cesty v přírodě a do terénu. Tento druh má jen dvě kolečka a při ježdění na nich se odrážíte hůlkama jako na běžkách.

FENOMÉN IN-LINE BRUSLENÍ V ČESKU

Sledujte seriál o in-line bruslení každý čtvrtek na iDNES.cz. Dozvíte se v něm, proč se u nás tolik bruslí, jak začít, na co si dát pozor a kde najít dobré in-line stezky.

Velká bruslařská věda spočívá mimo jiné v tzv. kolečkologii. Kolečka se totiž dělí podle velikosti, tvrdosti a tloušťky.

Malá kolečka jsou pomalejší, ale stabilnější, než velká. Tvrdá kolečka jsou zase rychlejší, ale méně pohodlná, než měkká. Pokud jste začátečníci, zvolte raději stabilitu a pohodlí - tedy kolečka malá a měkká.


Přezdívka autora článku na serveru Alík.cz - ufonik

ufonik
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

mam brusle

ja je mama od jarnich prazdnin

moje brusle

já mam kolečkoví brusle taky a umím na nich  jezdit

Brusle.....

Mám brusle přes rok , jsou obyčejné ....a strašné chci si pořídit...

Re: Brusle.....

a co ... koho to zajímá že chci nový brusle....

Mám inliny už rok

Mám brusle už rok ale moc mi to nejede z kopce , jede ale moc...

počet příspěvků: 43, poslední 22.06.2009 18:10

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi