Alíkoviny

Martina Sáblíková má zlato! Lukáš Bauer doběhl pro bronz

14. února 2010  7:52,  aktualizováno  15.2
Tak už konečně začala zimní olympiáda v kanadském Vancouveru. Budu všem držet palce, aby nám naši sportovci přinesli hodně medailí. Českou republiku reprezentuje 92 Čechů. Například Jaromír Jágr, Martina Sáblíková, Lukáš Bauer, Tomáš Verner.

Při slavnostním zahájení nesl českou vlajku hokejista Jaromír Jágr. V neděli pojede Martina Sáblíková. Už se hrozně těším. Když jsem se dívala na slavnostní zahájení, kulila jsem oči na to, kolik je tam Čechů. Schválně, kdo z nich tu zlatou medaili vyhraje první? Já myslím, že Martina Sáblíková.

Doufám, že medailí budou mít Češi hodně, stejně jako v Pekingu nebo ještě víc. Třeba se ukáže nějaký nový talent.

Taky bych někdy ráda reprezentovala Českou republiku třeba na snowbordu (bruslení mi moc nejde). Ve škole jsme sportovce malovali a já namalovala Martinu Sáblíkovou.

Olympiáda má ve znaku olympijské kruhy (modrý, černý, červený, žlutý a zelený) a takového panáčka v barvách olympijských kruhů. Olympiáda uplyne jako nic a zase budeme čekat čtyři roky, než bude další. Tak ahoj a fanděte se mnou.

Zlatá martina Sáblíková

Dvaadvacetiletá Sáblíková vybojovala čtvrtou zlatou medaili ze zimních olympijských her v historii samostatné České republiky. Po hokejistech v Naganu 1998, akrobatickém skokanu Aleši Valentovi v Salt Lake City 2002 a běžkyni Kateřině Neumannová v Turíně 2006 se počtvrté na svátku zimních sportů bude hrát česká hymna.

BRONZOVÝ FINIŠ. Lukáš Bauer dobíhá do cíle závodu na 15 km. V závěru dokázal předstihnout Švéda Hellnera a získat bronzovou medaili.

bronzový Lukáš Bauer

Lukáš Bauer vybojoval 15. února pro Česko druhou vancouverskou medaili. Na trati 15 kilometrů volně si doběhl pro bronz. Vybojoval ho v posledních metrech závodu, v posledních okamžicích předstihl švédského soka Hellnera a urval pro sebe cenný kov.