Alíkoviny

Mickey a jeho nerozluční přátelé

7. června 2010  0:03
Mickeyho klubík je prvním seriálem, ve kterém vystupuje Mickey v počítačové animaci. Je určený především předškolákům. Nechybí ani Mickeyho nerozluční kamarádi - Minnie, Goofy, Donald, Pluto a Daisy, kteří dohromady tvoří Senzační šestku.  
Mickey a jeho kamarádi | foto: archiv Disney Channel
galerie Jedna z nejslavnějších animovaných postav - Mickey Mouse zvaný někdy též Myšák Mickey. Minnie Hlavní aktéři seriálu Mickeyho klubík na skluzavce. Mickey Mause se poprvé objevil na filmovém plátně v roce 1928. Daisy, další z členů Senzační šestky. Kačer Donald Goofy Pes Pluto Hlavní aktéři seriálu Mickeyho klubík.

Ačkoli seriál vznikal jako počítačová animace, snažili se jeho tvůrci aby podoba hrdinů zůstala hodně blízká původním kresleným postavičkám ze studia Walta Disneye.

V seriálu kromě písniček a zábavy nechybí ani poučení. Diváci se formou matematických hádanek seznamují se základními matematickými pojmy (počítáním, tříděním, zařazováním, komplexními vzorci, prostorovými vztahy, porovnáváním velikostí a vzdáleností, sčítáním, odčítáním, vážením).

Epizody začínají s Mickeym, když zve diváky, aby se k němu přidali pokřikem "kouzelné" formule "Myška, Muška, Mickey Mouse!" Nato se objeví magický dům ve tvaru myši, který se proměňuje podle potřeby.

Pak Mickey seznámí diváky s konkrétním tématem tím, že je dovede k Obrázkové skládance nebo k Hloupákovi. V této chvíli se vždy stane něco neočekávaného, co poslouží jako začátek cesty celého dne.

Minnie

Minnie

Kačer Donald

Kačer Donald

Mnohé epizody znovu vyprávějí klasické pohádky jako je Jack a fazole, v hlavní roli s kačerem Donaldem, nebo Červená Karkulka, v hlavní roli s Minnie Mouse. Znovu se objevují postavičky jako profesor Von Drake, kráva Clarabelle, Chip a Dale a kocour Pete.

Pes Pluto

Pes Pluto

Goofy

Goofy

Některé příběhy vedou diváky k okolním místům jako les, hory nebo řeka, zatímco jiné je přenesou do vzdálených koutů světa a ještě dál – na daleké planety a galaxie.

Daisy, další z členů Senzační šestky.

Daisy

Mickey Mause se poprvé objevil na filmovém plátně v roce 1928.

Mickey Mause

Mickeyho klubík

Pořad Mickeyho klubík vysílá česky na Disney Channel pravidelně každé ráno (v pracovní dny od 6:30 a o víkendech od 6:25 a 7:40/8:25 hodin).

mrk
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

dotaz

milí miky ahojsu lajdanek

..........

je to jen pro nejmenší miminahrozný

Re: ..........

nenenenenenenenene je mi 13 a dívám se na to zaky

dan68601

ahoj

dotaz

Já tady klikám a klikám,ale bodíky mi nepřibývají...... Jak je...

počet příspěvků: 70, poslední 26.06.2010 18:34

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi