Alíkoviny

Navštivte faraona Tutanchamona! + kvíz

29. ledna 2009  8:37
Zdravím všechny mladé archeology. A nejen ty! Chtěla bych vás pozvat na úžasnou výstavu, která se koná v brněnské Titanic Hall.  
Z výstavy Tutanchamon - jeho hrob a poklady | foto: Live Nation
galerie Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - detail sarkofágu faraona Tutanchamona Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - sarkofág faraona Tutanchamona (svrchní plášť) Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - sarkofág faraona Tutanchamona Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - zlatý faraonský trůn Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - vůz faraona Tutanchamona Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - ozdobný detail na voze faraona Tutanchamona Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - model staroegyptské pramice Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - velká zdobená truhla Z výstavy Tutanchamon: jeho hrob a poklady - sandály s motivem faraona porážejícího své nepřátele
video Výstava o Tutanchamonovi

Výstava má název Tutanchamon - jeho hrob a poklady. Jedná se o putovní výstavu, kterou bylo možno naposledy zhlédnout v Curychu. Jestliže ji navštívíte, můžete spatřit přesnou kopii Tutanchamonovy hrobky - tak, jak ji spatřil její objevitel Howard Carter v roce 1922.

Ovšem nemyslete si, že na výstvě uvidíte pravé poklady z původní Tutanchamonovy hrobky. Můžete tu sice spatřit plno věcí, které byly Tutanchamonovi vloženy do hrobky pro posmrtný život, ale vše jsou jen dokonalé kopie, které byly ovšem zhotoveny pod dozorem egyptologů, kteří dbali na přesnost kopií. Proto by běžný návštěvník nepoznal rozdíl mezi pravým a okopírovaným předmětem.

Mezi tyto věci patří různé sošky, šperky a samozřejmě rakev samotného faraona Tutanchamona, jeho mumie a zlatá maska. Pro představu, jak je výstava velká, vám řeknu, že asi 1000 předmětů muselo převážet 20 tahačů s návěsy. Tak si pospěšte - výstavu můžete navštívit jen do 18. března.

Vizitka autorky článku na Alíkovi Kajjuška 


EGYPTSKÝ KVÍZ


Další informace o výstavě:

Tutanchamon - jeho hrob a poklady
Titanic Hall, Heršpická 9, Brno. Výstava potrvá do 18. března 2009.
Otevřeno denně od 10 do 20 hodin. Více na www.tut-vystava.cz/

Kajjuška
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

tutanchamon

to video se mi libilo tak sem si ho přeposlala. adela

SAAA

No alíku hlavně že se opičíš mi jsme tam byli taK V ŘÍNU NEBO...

tutanchamon

bylo to uplně super není co dadat

výstava

já byla tady na tý a ve Vídni a ve Vídni byla hezčí!

dobrý ten tutanchamon

mi jsme tam byli a je to fakt dobrá

počet příspěvků: 27, poslední 27.04.2009 19:24

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi