Alíkoviny

OBRAZEM: jak roste Měsíc den po dni

  22:11
S trochou nadsázky by se dalo říct, že Měsíc se po obloze pohybuje poněkud méně spořádaně než Slunce. V těchto dnech ho ve večerních hodinách najdete na západě. Budete-li mít štěstí na jasnou oblohu, můžete pozorovat, jak den po dni dorůstá do tvaru písmene D.

Měsíc, básníky s oblibou nazývaný luna, je na noční obloze tak výrazný, že ho nemůže přehlédnout ani ten, koho astronomie vůbec nezajímá. Snadno ho můžete pozorovat bez dalších optických pomůcek. Pokud se na něj však podíváte dalekohledem, budete možná překvapeni. Každý den náš nejbližší nebeský soused vypadá díky úhlu nasvícení jinak.

Webové stránky věnované Měsíci, které by se vám mohly hodit:

  • Snadno dostupné informace o východech a západech Měsíce a jeho pohybu po obloze najdete na webu pražské Štefánikovy hvězdárny - observatory.cz
  • Množství užitečných a zároveň i velmi zajímavých informací na svých stránkách nabízí astronom Pavel Gabzdyl. Jsou nadepsané Prohlídka Měsíce a najdete je na adrese mesic.astronomie.cz Kromě množství zajímavých informací, obrázků a fotografií na nich nechybí ani odkazy na další zajímavé weby a literaturu s měsíční tematikou.
  • Sekce pro děti a mládež České astronomické společnosti - mladez.astro.cz
  • Hromadu encyklopedických informací najdete také u hesla Měsíc v české Wikipedii. 

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Everyone needs a hero

chtěl bych vidět měsíc i z druhý půlky....ale ta naše je taky...

měsíc

je pěkný

měsíc

je pěkný

měsic

ten mam moc rada je tajemnej jak nej. tajemstvy

...

Krásné fotky!!!

počet příspěvků: 17, poslední 18.03.2012 10:02

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi