Alíkoviny

Panenky Barbie... kdo je nechce?

11. března 2009  19:04
Říká se, že každá holčička má doma minimálně jednu panenku Barbie. Každá se v ní vidí a chtěla by být jako ona. Na panence Barbie to samozřejmě není znát, ale 9. března oslavila své 50. narozeniny. Stala nejprodávánější hračkou v historii.  
Chtěli byste vypadat jako panenka Barbie? | foto: Profimedia.cz
galerie Barbie Fiat 500 pro Barbie Fiat 500 pro Barbie Fiat 500 pro Barbie Německá kancléřka Angela Merkelová jako panenka Barbie. (10. února 2009) Německá kancléřka Angela Merkelová jako panenka Barbie. (10. února 2009) Barbie - Salon krásy. Svět Barbie - módní přehlídka. Barbie - Dobrodružství s koňmi.
video Panenka Barbie dnes slaví 50 let

Poprvé byla lidstvu představena 9. března 1959 na veletrhu hraček v Americe. Nejlépe prodávaná Barbie v historii byla Tottaly Hair Barbie z roku 1992. Barbie není jen panenka na hraní, ale jsou o ní také krásné pohádky.

Je hrdinkou následujících 14 pohádek: Barbie v Louskáčku (z roku 2001), Barbie Růženka (2002), Barbie z Labutího jezera (2003), Barbie princezna a švadlenka (2004), Barbie Fairytopia (2005, první ze čtyř dílů Fairytopia), Barbie My scene hvězdy Hollywoodu (2005), Barbie a kouzlo Pegasů (2005), Barbie - Mořská víla (2006, druhý díl Fairytopia), Barbie - Deníček (2006), Barbie a 12 tančících princezen (2006), Barbie - Kouzlo duhy (2007, třetí díl Fairytopia), Barbie princezna z ostrova (2007), Barbie - Motýlí víla (2008, čtvrtý díl Fairytopia) a Barbie - Diamantový zámek (2008).

Některá děvčata se v panence Barbie moc vzhlíží. Chtějí být krásné jako ony a chtějí mít věci a oblečení, které koupíte panence Barbie. Ve skutečnosti to tak ale není. Když o nějaké slečně řeknete, že je to Barbie, nemusí to snášet dobře. Může to brát jako urážku, protože někdo si myslí, že Barbie jsou fifleny. Já mám panenky Barbie velice ráda, proto jsem o nich napsala.

Vizitka autorky článku na Alíkovi Super---Girlska 

Závislost na barbínách?

K předloňským Vánocům jsem dostala docela pěknou panenku Barbie. Moje sestřenice je ale na těchto panenkách dalo by se říct závislá. Když jsem u ní byla naposledy a ona šla na záchod, v rychlosti jsem spočítala, kolik "Barbienek" má. Číslo které mi vyšlo, je těžko uvěřitelné - 138 panenek Barbie!

Nejhorší na tom všem je, že sestřenka si radši hraje z panenkami, než aby si šla hrát ven s kamarádkou. Vlastně jsem si u ní uvědomila, že může existovat snad i závislost na těchto panenkách. Pochopila bych, kdyby se vztekala, že si chce radši hrát s panenkami, než aby dělala domácí úkoly. Ale nepochopím, že se vzteká, když jí teta a strejda říkají, že by si měla jít hrát s kamarádkou.

Proti panenkám Barbie nic nemám, ale čím víc jich bude na trhu, tím víc vzroste "Barbienková" závislost, která je bezpochyby stejně závažná, jako každá jiná. I když si uvědomuji, že z "barbíny" nemůžete být nikdo hloupý, jako například z alkoholu, tak vím, že čím víc prodaných Barbie, tím více závislostí na nich.

Vizitka autorky článku na Alíkovi topmodelgirl

Dále si přečtete:

Panenka Barbie dnes slaví 50 let

Super---Girlska, topmodelgirl
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

...

mno... už jako malá jsem si hrála (nwm proč) radši s autíčkama...

Každý má na to jiný názor

Mně je 13, takže si už s Barbienkama nehraju, ale taky máme se...

Každý má na to jiný názor

proč bych nemohla lozit po stromech? Jak si tím můžu zničit nehty...To...

barbie miluju

Je mi 12 let abarbie miluju hraju si s nima od rána do večer...

počet příspěvků: 79, poslední 19.05.2009 21:17

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi