Alíkoviny

AUDIO: Poslechni si pískomilácké písničky, co baví děti i rodiče

  7:00
Pískomilácké pís(k)ničky snižují hluk motoru a pomáhají posilovat rodinnou pohodu v automobilu. Nové CD "A kdy už tam budem?" formace Pískomil se vrací! vyšlo na konci roku 2012.

Pískomil se vrací!, CD "a kdy už tam budem?", 2012 | foto: Pískomil se vrací!

Pískomil se vrací! na Alíkovi

Líbí se ti Pískomil?
Další písničky z alba "A kdy už tam budem?" najdeš v sekci Písničky.

Pískomil se vrací!

Pískomil se vrací!

Nové CD plné písniček pro děti s názvem "A kdy už tam budem?" je inspirované častou tázací větou dětí při cestách kamkoliv. A jeho ochutnávku vám teď Alík nabízí.

Většina členů skupiny Pískomil se vrací už možná znáte ze skupiny Kašpárek v rohlíku. Stálou sestavu pro koncertování (a autory většiny písniček) – Karolínu Dytrtovou, Kristýnu Kudrnáčovou, Ondřeje Pečenku a Filipa Nebřenského – při hraní naživo doplňuje občas také Radek Banga (Gipsy.cz) nebo Michal Dalecký.

Jak vznikl Pískomil a jeho písničky?
Ondřej Pečenka: " Začaly se mi na mobilním diktafonu hromadit hudební motivy, pro které v Kašpárkovi nebylo místo. Do jednoduchých a svižných nápadů jsme pak jen vlisovali naše příběhy. Mít nový repertoár, vlastní malou kapelu a vlastní dítě, to je sen každého otce po třicítce. Tak se u nás doma v podkroví v uplynulém roce zrodil vedle dcery Emilky taky Pískomil. Při večerním uspávání Emilky jsem měl u sebe vždy malé nahrávadlo a tak vznikaly nové melodie. Na pozadí mnoha těchto nahrávek je jasně slyšet miminkovský punkový vokál.

"První klip ke skladbě Malý tvor vznikl pod režisérským dohledem Márii Procházkové během listopadu v Chicagu, kde měla s dětmi z tamní české školy výtvarný workshop, v jehož rámci vznikly podklady pro videoklip. Následná animace a výroba proběhla v Praze" dodává Karolína Dytrtová.

 

Pískomil se vrací hraje opravdové koncerty "naživo". Baví stejně skvěle děti a rodiče v halách, jako publikum v mateřských či základních školách. Na webu kapely najdete přehled koncertů po Čechách i Moravě.

AKU-PUNK-TÚRA 2013

Pískomil vyráží na turné nazvané AKU-PUNK-TÚRA 2013. Od února do května 2013 zahraje onkologicky nemocným dětem, jejich sourozencům, rodičům a kamarádům. Hrát budou po celé České republice přímo na odděleních nemocnic.

Více na www.piskomilsevraci.cz

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Super

jednoduche ale super co dodat

sofi78

dobre

hmm

No to máš sice pravdu, ale ona to je veskutečnosti to je písečná...

Nejsem si jistá

Já si myslím, že to je nějaká hudební kapela pro děti, ale nejsem...

NO JO

No jo, ale víte co to ten pískomil vůbec je???

počet příspěvků: 7, poslední 30.06.2013 13:04

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi