Dotazy k fungovaní webu Alik.cz

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

Alíkoviny
Ahoj Alík u a spol., chtěla jsem se zeptat, co se stalo s mým článkem Lego příběh? Už čekám týden a nic. Děkuji za odpověď.
Barča12super12
Alík Alík

Ahoj, přijde ti email s odpovědí a načtením bodíků, na Alíkovinu se dostane, až na ní bude řada. Díky za trpělivost.

Alíkoviny
Ahoj, chci se zeptat, do poradny jsem před chvíli poslal článek, a chci se zeptat, podle čeho bych ho pak mohl najít a podívat se jestli mi už někdo odepsal?
MikeCz
Alík Alík
Ahoj, zpracování článku zabere nějaký čas, sleduj rubriku Alíkoviny. Od administrátorů dostaneš zprávu  tom, že je článek zpracováván. Díky za trpělivost.
Alíkoviny
Asi v prosinci jsem napsala článek o justinovi bieberovi
Kdy tam prosím bude ukázaný?je možné že mám málo bodíků a tak nemůžu napsat článek?
Děkuju moc za vaši odpověď
Hankamodra
Alík Alík
Ahoj, koncem prosince nefungoval správně systém Alíkovin (na opravě všech systémů Alíka právě pracujeme a vše by mělo být připraveno na začátek jara). Pokud máš text uložený, prosím, zašli ho ještě jednou. Pozor, u článků o zahraničních interpretech nelze kopírovat wikipediii ani jiné cizí texty. Děkujeme za pomoc.
Alíkoviny
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli někde nenastala chyba se zverejnovanim meho clanku Vydal jsem svou knihu. Už jsem ji vám posílal někdy před 14 dny.
Děkuji, SVETLO
SVETLO
Alík Alík

Dobrý den, článek není v našem systému, prosím, zašlete jej ještě jednou, k nám nedorazil. Pravděpodobně došlo k chybě při jeho ukládání a odesílání, Moc díky.

Alíkoviny
Dobrý den,
při vytváření vlastního článku do Alíkovin se píše: Lze vložit pouze fotografie, které jste sami vyfotografovali. Pokud vložíte cízí fotku, nebude článek zveřejněn a bude vám udělena pokuta ve výši až 5.000 bodíků.
Chtěla bych se zeptat, jestli by to samé platilo i kdybych chtěla vložit obrázek, u kterého bylo při vyhledávání na Google obrázcích nastaveno: Povoleno opětovné použití. Konkrétně se jedná o obraz již nežijícího umělce.
Děkuji za odpověď
Yoshi29
Alík Alík
Dobrý den, pokud má zdroj povolené opětovné použití, je možné jej použít. Pak ale v článku musí být uveden zdroj původu fotografie a odkaz na jeho povolení k opětovnému použití. Přesto dáváme přednost vlastním fotkám, více podporují vaši kreativitu.
Alíkoviny
Dobrý den,

mohu se zeptat jestli by u odkazů na stránky v tomto článku nemělo být upozornění?

http://alik.idnes.cz/ctenari-pisi-alikoviny-07v-/alik-alikoviny.asp?c=A170124_112403_alik-alikoviny_jid

Nejen že jdou čtenáři pryč z Alíka ale také se automaticky zapne stahování což také není dobré.
A prosím o vystřihnutí tohoto:

Trochu to nabádá k trestné činnosti protože těžko dítě staré 8 let doma bude mít starou cartridge do PS1 aby se nedopouštělo trestné činnosti
Hledač
Alík Alík

Ahoj, z našeho pohledu jsou samotné emulátory herních konzolí legální. Vycházíme z toho, že jde o pomůcku, jak si zakoupenou hru užít i na jiném zařízení než PS1 nebo PS2. Zejména pokud už je zařízení samotné odloženo. Kdyby článek přímo odkazoval na stažení nějaké hry, určitě bychom zakročili a před zveřejněním požadovali souhlas se zveřejněním od autorů hry. Díky za komentář.

 

Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol., moc vás prosím jestli by jste mi založili samostatnou rubriku. Chtěla bych moc vydávat sérii Vaření( např. S Barčou atd.) moc děkuji za odpověď.
Barča12super12
Alík Alík
Ahoj Barčo, pokud budou recepty ojedinělé, výborně popsané a bude i nich pěkná fotka, pak moc rádi. Každý přispěvatel, který text zpracuje mimořádným textem a doplní je o pěkné fotky, má takovou možnost. Své Alíkoviny nadepisuj titulkem Vaření s Barčou: + popiskem konkrétního receptu (např. Borůvkové lívance bez kynutí za 15 minut) a vždy přikládej i fotku hotového receptu. Časem bude pravděpodobně možné přikládat k Alíkovinám více fotek, pak by byl vítán i fotopostup či video receptu. Pak moc rádi založíme vlastní rubriku. Ale pozor, opravdu jen takovým Alíkovinám, které budou mimořádně zdařilé a jen těm autorům, kteří svému příspěvku věnují velkou péči.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. myslíte že když přidám k článku fotku mám větší šanci že můj článek zveřejníte. nebo na tom fotka nezáleží? Děkuji za odpověď. :)
Barča12super12
Alík Alík
Ahoj, fotka je pro článek důležitá a dostáváš za ní i  více bodíků. Není podmínkou zveřejnění - pokud se nejedná o tveření neb recept, tam je fotka podmínkou.
Alíkoviny
Dobrý den,

bylo by nějak možné abych mohl psát sérii alíkovin?
Už jsem začal prvním dílem "Tip na mobilní hru" a
chtěl bych to udělat jako pravidelnou sérii.
Bylo by to možné zařídit?

Předem děkuji za odpověď,
aragon789 - otázka upravena poradcem
aragon123
Alík Alík
Určitě, pokud budou články pěkné a bude jich více, rádi zřídíme samostatnou rubriku.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. Napsala jsem článek Andělé stážní a ještě není v Alíkovinách. už čekám týden a nic. děkuji za odpověď, Barča12super12. :)
Barča12super12
Alík Alík
Ahoj, v pátek 13. ledna jsme zjistili technickou závadu, která způsobovala, že vložené texty neprocházely systémem tak, jak bylo potřeba. Vkládání Alíkovin je opět plně funkční. Na nápravě pracujeme, ale texty vložené v období, kdy byla na webu chyba, tj. ty, které jste vložili do 13. ledna 2016 a které dosud nebyly zveřejněny, budeme muset složitě rekonstruovat. Bylo by skvělé, kdybys text měla uložený a mohla ho vložit ještě jednou, zpracování by pak bylo mnohem rychlejší. Předem díky.
Alíkoviny
Dobrý den,

mohu se zeptat proč nevychází články?
aragon123
Alík Alík
Až do pátku 13.1. byla na webu technická závada, která neumožňovala zpracování článku, dokonce jsme o článcích ani nevěděli. Momentálně již vše funguje a my se pokoušíme obnovit vaše texty zaslané od konce prosince 2016 do 13. ledna 2017.Pokud jsi v tomto období posílala článek a můžeš ho poslat ještě jednou, určitě ho, prosím, vlož hnovu. Díky za pochopení.
Alíkoviny
Ahoj Alíku a spol. Chtěla jsem se vás zeptat já jsem napsala do Alíkovin článek (něco jako rady" jak se těšit si školy) a on se tam neobjevil. Mohu se zeptat co se stalo? - otázka upravena poradcem
Barča12super12
Alík Alík

Ahoj Barčo, ahoj všichni, během k přenosu dat na nové servery došlo k přerušení některých procesů a proto k nám články nedorazily. K dnešnímu dni byla chyba obnovena a články opět začínáme vydávat. Bohužel, podařilo se nám zachránit pouze fragmenty dat, proto například u článků nebudou fotky, které jste do systému vložili.
Omlouvám se a prosím o trpělivost, během dnešního dne začneme články vydávat dle datumu jejich přijetí do systému.

Alíkoviny
Ahoj, chtěla jsem se zeptat proč dva dny nevyšla nová alíkovina a taky jak dlouho trvá než mi pošlou potvrzovací email o tom jestli můj článek zveřejní nebo ne?
Díky za odpověď.
adda
Alík Alík

Ahoj, momentálně neevidujeme žádnou nevydanou Alíkovinu. Ověřujeme, zda není chyba v odesílacím formuláři.
Odpověď opravena:

POZOR, DŮLEŽITÉ!!

Došlo k chybě na našich serverech, články zasílané v průběhu vánoc až do nového roku k nám nedorazily, ač se do systému jen částečně uložily. Pracujeme na tom, abychom články obnovily, prosím o trpělivost.

Díky, Alík

Alíkoviny
ahoj alíku a spol. Mám dotaz ohledně psaní do Alíkovin. když do článku nepřidám fotku tak vy ten článek do alíkovin nedáte? Děkuji za odpověď.
Barča12super12
Alík Alík
Zveřejňujeme i texty bez fotky, k těm pak přidáváme fotky ilustrační.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, mohu se zeptat, kdy už budou k objednání nějaké věci z Katalogu dárků?? Ráda bych si něco v nejbližší době objednala.

Další na co se chci zeptat je to, proč mi za články Karamelové řezy a Medové sušenky nepřibyly bodíky?? Podle čeho rozdáváte bodíky za články, které píšeme my čtenáři do Alíkovin??

Děkuji za odpověď Bára
Fawes
Alík Alík
Bodíky přidělujeme podle úrovně zpracování textu a podle jeho náročnosti. Za recepty jen 500 bodíků vzhledem k tomu, jak jsou krátké. Bylo ti přiděleno 4 x 500 bodíků, což odpovídá celkovému počtu článků, které jsi zaslala.
Alíkoviny
Dobrý den, nahlašuji nepůvodní článek v Alíkovinách: Povídka s názvem Nápad, která vyšla 28. 12. 2016 v 9:13, má svůj původ zde:
http://www.horror.cz/hororove-povidky/clanek_napad_5559/
Nerad bych někoho obviňoval křivě, mám ale pocit, že je to už druhý případ nepůvodního článku u stejné uživatelky.
Češtinář
Alík Alík
Děkujeme za upozornění, článek byl smazán, jako poděkování posíláme bonus 1.000 bodíků.
Alíkoviny
Článek Nápad od autorky Michaela214 je zkopírovaný z jisté webové stránky o hororech(na to že je zkopírovaný přišel uživatel s přezdívkou Češtinář a přesně jaká je to webová stránka je napsáno v komentářích)
anonymka12let
Alík Alík
Díky, článek již byl - díky upozornění čtenářů - smazán. Češtinářovi jsme přidali bonus 1.000 bodíků za pomoc Alíkovi.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, nevím, jestli se to sem patří, ale když mám blog s mými povídkami a chtěla bych nějakou napsat do Alíkovin, můžu uvést i adresu mého blogu?
Předem děkuji za odpověď
Osnak14let
Alík Alík
Pokud napíšeš originální Alíkovinu a nebudeš jen kopírovat své staré články odjinud, můžeš uvést i svůj odkaz na blog. Nesmí jít ale o komerční projekt a článek musí být zajímavý.
Alíkoviny
Ahoj poradno, chci se zeptat:
Asi pred tydnem sem do Alikovin poslal clanek "Mate uz svou nastenku?" ale nepridala sem tam zadny obrazek, takze ho nevydaji? A jeste pri poslani toho clanku se mi neobjevilo "Clanek byl odeslan" ale neobjevilo se mi tam vubec nic. Muze to byt jeden z tehto duvodu?
Diky za odpoved. - otázka upravena poradcem
Lacko5
Alík Alík
Ahoj, článek vždy zveřejňujeme se zpožděním, vždy záleží na tom, kolik je aktuální počet zaslaných článků.
Článek nemusí obsahovat fotku, ale je to škoda.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, napsala jsem do Alíkovin, nic jsem urážlivého nenapsala. ale jeden profil mě hned začal kritizovat jednou i sprostým slovem. Prosila bych jestli by jste ho nepotrestali. S pozdravem, Barča
Barča12super12
Alík Alík
Ahoj, našel jsem pod tvou přezdívkou dva články, pravděpodobně se jedná o článek o Opisování. Máš pravdu, že některé komentáře jsou velmi hloupé a podporují opisování, to ale vypovídá o jejich pisatelích samotných, nikoliv o tobě. Mně osobně zaujal komentář Češtináře, se kterým naprosto souhlasím. Myslím, že jsi našla zajímavé téma, kterému by bylo dobré dál se věnovat. Trestat za hloupý názor nikoho nebudeme, pokud by se komentáře začaly blížit šikaně, samozřejmě zasáhneme. Díky moc za Alíkovinu.
Alíkoviny
Ahoj, zaráží mě, že vůbec nekontrolujete zdroje článku. Článek Medvěd lední od autora hlavatka je zkopírovaný z Wikipedie. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Medvěd_lední
Začátek jen částečně, ale Chování je opsané úplně. Já nevím, proč to prostě nezkontrolujete. Když článek nevypadá původně, vyhledejte ho googlem, ne? Tohle je nefér vůči těm, kteří se snaží a píšou původní články... :/
konemy
Alík Alík
Děkujeme za upozornění, článek jsme smazali a vyzvali autora k vysvětlení. Kontrola probíhá, občas se ale stane, že zkontrolujeme část textu, která je relativně v pořádku. Proto jsme rádi, když na chybu upozorníte a my ji můžeme napravit. Za pomoc Alíkovi přidělujeme 1.000 bodíků.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, před měsícem jsem tě psala, že jste mi nepřipsali bodíky za dva články: Bígl Miky aneb továrna na lumpárny a I v dnešní době technologie není nad to si číst knížky. Znova jste mi tak před týdnem vydali článek Advent v mnoha podobách a bodíků jsem se nedočkala.Bodíků jsem se nedočkala ještě ani u těch dvou předchozích článků! Jak si pak asi mám objednat dárek, když jsem přišla o tak velkou sumu bodíků? BUDU MOC RÁDA KDYŽ MI TO NAPRAVÍŠ.kDYŽ MI TOTIŽ ZMIZNOU BODÍKY, PROTOŽE JSEM SI NEOBJEDNALA, TAK ZATO JÁ NEMOHU. NENÍ TO NESPRAVEDLIVÉ?
Děkuji, jsi můj neoblíbenější pejsek hned po naší továrně Mikoušovi. Pac a pusu tvoje Caroline 8 - otázka upravena poradcem
Caroline8
Alík Alík
Ahoj, abychom urychlili proces vkládání článků, oddělili jsme ho od vkládání bodíků a odepisování na maily. Proto se občas stane, že článek je na webu dříve než autorovi dojde zpráva a než jsou načteny bodíky. Přičetli jsme ti bodíky, celkem máš 8.000 bodíků, výběr dárků je omezený ale je jich dostatek, k žádné nespravedlnosti nedojde. Alík
Alíkoviny
ahoj alíku,
články které uživatelé alíka píšou jsou jako takový blog? - otázka upravena poradcem
nancynka232
Alík Alík
Ahoj, přesně tak, články jsou spíše uživatelské blogy. V době. kdy sekce Alíkovin vznikala termín blog ještě neexistoval. Alík
Alíkoviny
Ahoj Alíku , chtěla bych se zeptat proč jsem nedostala body za článek ???????????????????
Už to je deset dní je to na Alíkoviny.
Poslala jsem ty poštu ale nic.
Děkují
- otázka upravena poradcem
ása
Alík Alík
Ahoj, přidělování bodíky a jejich zveřejňování jsou oddělené procesy. Určitě dostaneš email a s ním je spojené načtení bodíků, věřím, že během 7.12.2016 budou mít všichni autoři své bodíky na účtech. Alík
Alíkoviny
Alík mi smazal účet (dlouho jsem se nepřihlásil), chci ho zpět.
DaTa
Alík Alík

Hmm, zajímavá prosba. Registrace účtu je platná pouze 6 měsíců, pokud během této doby nedojde k návštěvě webu, je registrace ukončena. Důvod je prostý. Alíkem prošly statisíce dětí a udržovat jejich účty, které dlouhodobě nejsou aktivní, nemá vůbec žádný smysl, navíc mate aktivní uživatele při vyhledávání přátel.

Před každým ukončením informujeme s předstihem uživatele emailem, ten má možnost registraci účtu prodloužit. Stačí k tomu jediná návštěva webu spojená s přihlášením k účtu.
Pokud jsi toho nevyužil, je registrace ukončena. Alík

Alíkoviny
Zdravím,
nebylo by, prosím, možné, do Alíkovin doplnit nějakou funkci na nahlašování ukradených článků? V poslední době totiž redaktoři, kteří je schvalují, kdekterý přehlédnou. Na jeden nepůvodní článek jsem narazil právě dnes: povídka s názvem "Kdo bude žít?" je okopírovaná odtud: http://www.scifi-povidky.wz.cz/povidky/kdo-bude-zit.html.
Představoval bych si to tak, že by se pod každým článkem zobrazovalo tlačítko s nápisem "Nahlásit". Pokud by někdo zjistil, že článek není původní a mohl to doložit, klikl by na něj a otevřel by se mu jednoduchý formulář, kam by bylo možné vyplnit internetovou adresu originálního článku. Samozřejmě by formuláře nesměl nikdo zneužívat.
Omlouvám se, ale vážně pořád nechápu, proč nedokážou lidé, kteří články schvalují, provést vždy aspoň základní kontrolu Googlem. Zabere to jen pár vteřin. Když jsem minule nahlašoval ukradené články, bylo mi řečeno, že je nikdo nekontroloval, protože nepůsobily profesionálně. O tom dnešním se to ale říct nedá. - otázka upravena poradcem
Češtinář
Alík Alík

Dobrý den,

tlačítko ohlašování ukradených článků je dobrý nápad, díky, přidělujeme 1.000 bodíků jako poděkování za nápad a pomoc. Zda a kdy bude tlačítko přidáno zatím nelze sdělit. Zmiňovaný článek byl smazán a autorka informována. Díky za pomoc, Alík

Alíkoviny
Dobrý den, chci se vás zeptat. Poslala jsem vám článek do Alíkovin který jsem opsala z knížky, nevím jestli je to zakázané nebo tak ,ale dost se toho bojím. Takže jestli jsem porušila nějaké pravidlo tak se moc omlouvám. Předem děkuji za odpověd.
Lulis01
Alík Alík
To je problém, doporučuji napsat Alíkovi do schránky a připsat svou přezdívku a téma článku. Pokud si sama svou chybu uvědomíš a ohlásíš ji, neměla by následovat žádná pokuta.
Alíkoviny
ahoj prosím kdy se v Alíkovinách objeví můj článek o mutaci (bodíky za něj jsem dostala asi před měsícem) předem moc děkuju
fyrefli
Alík Alík
Ahoj, prosím o trpělivost, čekací doba na vydání článku může být 1-4 týdny podle množství dodaných článků.
Alíkoviny
Ahoj, Alíku poslala jsem do alíkovin 5 článků, které jste mi už vydali, ale nepřičetli se mi bodíky :-( jak to?
Andreuska
Alík Alík
Ahoj, bodíky přidáváme jednorázově, během příštích několika dní by se měly ukázat na Tvém účtu.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, chtěla jsem se ještě jednou zeptat, nemohu najít svůj článek, který jsem asi před týdnem napsala, pořád není zveřejněný.
Modralka
Alík Alík
Ahoj, prosím o trpělivost, momentálně je čekací doba na vydání článku cca 1-2 týdny. Díky za pochopení. Alík
Alíkoviny
Ahoj Alíku, napsala jsem článek a chci se zeptat, za jak dlouho se zveřejní.
Modralka
Alík Alík
Ahoj, záleží na počtu zaslaných článků, momentálně budeš čekat na zveřejnění cca 1-2 týdny. Alík
Alíkoviny
Ahoj Alíku, prosím mohl bys mi napsat za jak dlouho připisuješ bodíky na bodíkový účet? Já jsem do Alíkovin napsala dva příběhy a ještě se mi nepřipsali žádné bodíky. Budu ráda, když mi je připíšeš. Promiň, že jsem položila dvě otázky, ale na Alíka jsem registrována jen 16 dní a tak ještě moc bodíků nemám. Díky za odpověď.
Caroline8
Alík Alík
Ahoj, momentálně máme skluz vzhledem k počtu dodaných článků, ale snad napravíme během nejbližších dní.
Alíkoviny
Ahoj alíku vydali jste můj článek nepravdy.Ale po pár dnech jste ho předělali a není tam skoro žádný můj text a ještě jsem za to nedostal bodíky!Kliďně mi bodíky nepřičtěte jen ho dejte ten článek do původního textu!
samudino
Alíkovi správci v poradně Alík radí dětem správce Alíka - Mari1
Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci
Alíkoviny
Ahoj chci se zepztat jak dlouho pozaslání emailu se můj článek dostane do Alíkovin?
fyrefli
Alík Alík
Ahoj, záleží na množství zaslaných Alíkovin, momentálně cca do 2 týdnů.
Alíkoviny
ahoj asi za jak dlouho budu mít svůj článek v alíkovinách?(asi před 3 dny mi přišel email)
fyrefli
Alík Alík
Pokud se jedná o článek Svobodná. Navždy? Tak ten již na webu je.
Alíkoviny
Ahoj,
Chci vám říct že článek "Hunger Games Síla vzdoru"
Obsahuje oficiální text bez uvedení zdroje, ten stejný můžete najít třeba na stránkách ČSFD.cz. Navíc je špatně název článku. Text je k prvnímu dílu trilogie, ale název je k dílu třetímu. Siria Black - otázka upravena poradcem
Siria Black
Alík Alík
Díky za upozornění, článek byl smazán a pisatelce byla odeslána výzva k vysvětlení před udělením pokuty.
Alíkoviny
Ahoj Alíku asi v polovině února 2016 jsem psala článek Mé želvičky pod přezdívkou maalinkaa . Článek doposut nevyšel a ani mi nepřišel žádný imal , že článek nebude vydán . Kdy článek vyjde ? Předem děkuji za odpověd .
maalinkaa
Alík Alík
Ahoj, článek s tímto textem jsme nepřijali, prosím, pošli ještě jednou. Není v naší databázi, zřejmě nebyl správně odeslán. Pěkné prázdniny, Alík
Alíkoviny
Ahoj Alíku,
jak mám napsat a potom přidat článek? - otázka upravena poradcem
Cat29
Alík Alík

Ahoj, článek můžeš vytvořit zde:

http://alik.idnes.cz/alik-clanek.aspx

Tématem článku by mělo být něco, co důvěrně znáš, co máš ráda, co tě trápí, něco, čemu se věnuješ, s čím máš osobní zkušenost. Text nesmí být odkudkoliv zkopírován.

Alíkoviny
Ahoj Alíku,
jsem asi jediná ale nevim jak mám napsat článek ....můžeš mi prosím poradit kde si ho můžu vytvořit???
Děkuji
briliantina9
Alík Alík

Ahoj, článek můžeš vytvořit zde:

http://alik.idnes.cz/alik-clanek.aspx

 

Alíkoviny
Dobrý den. Četl jsem si článek, který jste zde publikovali z názvem "Náš YouTube kanál". Mám několik výhrad ke článku -
1. článek je pouze čistá propagace, která by se zde dle mého názoru neměla objevit
2. na kanálu jsou nahrány videa, která obsahují licencovaný obsah ze seriálu My little pony
3. ostatní videa také nejsou příliš seriózní.
Osobně mi nepřijde správné, že je zde článek publikován. Takových kanálů je na YouTube plno, ale nemyslím si, že jsou všechny tak významné. - otázka upravena poradcem
chytrasova
Alík Alík

Dobrý den, článek popisuje koníček uživatelky, její začátky na kanálu YouTube, proti jeho obsahu nic nenamítáme. Uživatelka se nesnaží nic prodat.

1. Propagace je nezbytnou součástí našich životů a vyhnout se jí možné není. Rozlišujte mezi propagací spojenou s výdělečnou činností a propagací svých volnočasových zájmů.

2. Licencovaný řeší správce kanálu a pokud dojde k porušování zákona, jistě se autorkám ozvou.

3. Nemusí být, jak se zdá na YouTube můžete najít leccos.
Ano, takových kanálů je mnoho, ale málokdo  o nich píše. My publikujeme texty uživatelů, kteří zkouší popisovat své aktivity, své zájmy, svá témata. Jsme web dětí a děti mají právo si zde svůj obsah tvořit.

Díky za pochopení :-)

Alíkoviny
Ahoj,
článek Rychlé šípy, vydaný 2.5.2016 od autora "jajda2005" je z většiny pouze kopií stejnojmenného článku na Wikipedii. Šlo by s tím něco udělat?
Díky, Bára - otázka upravena poradcem
Bára
Alík Alík
Ahoj, napraveno, článek odstraněn a bodíky autorovi strženy, pokud dostatečně nevysvětlí důvody, bude mu udělena pokuta.
Alíkoviny
Ahoj.
Jen bych chtěla upozornit že Článek "meteorit" byl vydán 2krát. - otázka upravena poradcem
zanulka11
Alík Alík
Děkujeme, napravili jsme.
Alíkoviny
Když kliknu na Alíkoviny a pak kliknu na článek Všechno nejlepší ke dni dětí tak se mi tam místo tohočlánku oběví Alíkova pátračka.Co mám dělat?
KoťátkoMicinka
Alík Alík
Ano, to je v pořádku, článek směřoval na hlavní stránku Pátračky, kde byla informace o prémiových žetonech ke Dni dětí.
Alíkoviny
Ahoj Alíku.
Napsala jsem článek a asi po 2 týdnech mi přišel na email dopis , že jsem článek okopírovala z internetu a byla mi přidělena pokuta. Ale ten článek jsem sama napsala :/ Opravdu!
Co mám dělat??????? - otázka upravena poradcem
ancenie1
Alík Alík

Ahoj,

článek je zkopírován z internetu, jedná se o písničkový text zveřejněný na více stránkách. Lepší než výmluvy by byla omluva. Každopádně za zkopírované texty žádné bodíky nepřidělujeme, naopak. Podle míry provinění (zapírání, výmluvy, drzost a podobně) přidělujeme odpovídající pokuty.

Alíkoviny
Ahoj. alíků.
Proč mi tento článek nezařadili do mého seznamu v Alíku hledej? a tento článek (můj) jsem nenašla vůbec v Alíkovinách jen v tom seznamu.. Proč??
Diky za objasnění mých otázek
viky290
Alík Alík
Ahoj, bohužel není jasné, o kterých článcích píšeš. Prosím o upřesnění.
Alíkoviny
Ahoj Alíku, v této době mi vyšlo několik článků a chtěla bych se zeptat jestli jsem za ně dostala bodíky. Mail mi totiž žádný nepřišel.
danulika10
Alík Alík
Ahoj, bodíky jsme připisovali hromadně, už bys je měla mít na svém účtu.
Alíkoviny
Několikrát se v poradně objvil následující dotaz:
Ahoj. Asi nejsem první ale chtěl bych vám nahlásit poručení autorských práv ve článku "36 faktů ze světa zvířat" od autorky "letadlo123". Je to kopie ze stránky http://nevedeljsem.cz/36-faktu-ze-sveta-zvirat/. - otázka upravena poradcem
Mari1
Alíkovi správci v poradně Alík radí dětem správce Alíka - Mari1
Problém již Alík vyřešil. Článek již není v Alíkovinách zveřejněný.
Alíkoviny
Dobrý den,
chtěl bych upozornit na to, že básnička Živý smeták, která vyšla v Alíkovinách 21. dubna 2016, není původní. Jedná se o první sloku stejnojmenné básničky Jiřího Havla, což si lze ověřit například v tomto školním časopise:
http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiDyv_nsLjMAhWB2BQKHdwJAJ8QFggqMAI&url=http%3A%2F%2Fwww.zshodkovice.cz%2Fdata%2Fclanky%2Ffile%2F00057.pdf&usg=AFQjCNGdS4LqGDigalWVyOAsWmUy5klhzg - otázka upravena poradcem
Češtinář
Alík Alík

Dobrý den,

děkujeme za připomínku, článek jsme smazali a udělili pokutu za podvod.

Alík

Alíkoviny
Ahoj, mám u článku o chia semíncích podezření na zkopírovaný obrázk... Stáhl jsem to (přes vyhledávání URL to nefungovalo), vyhledal v Google Obrázcích a ejhle, už to ví (http://www.17thandstyle.com/food). Mám to přístě odeslat správci? (Obrázek se semínky jsem právě smazal.). Děkuji, panglaq
panglaq
Alík Alík
Díky za informaci. Ne, zprávu správcům neposílej, správci Alíkoviny needitují.
Alíkoviny
Ahoj. Když bych potřebovala aby mi v článlu v Alíkovinách udělali tučně "nadpisky" jako třeba u návodů "Co budeme potřebovat?", můžu napsat ke článku poznámku která se před zvěřejněním smázne nebo mám smůlu? :)
Děkuji a přeji hezký den s málo neplechami :-) - otázka upravena poradcem
Martina
Alík Alík
Ahoj, formátovat text do Alíkovin nelze, dokonce jsou i velmi nežádoucí všechny speciální znaky a smajlíky. Pokud budeme považovat formátování za potřebné, doplníme ho při editaci Alíkoviny. Díky za přání :-) Alík

Alík doporučuje

Vážíš akorát?

Vážíš akorát?

Svou výšku a váhu si můžeš orientačně zhodnotit pomocí kalkulátoru BMI... celý článek

Alík

Bezpečné heslo

Nejlepší je NIKOMU své heslo nesdělovat. Jenže co když... celý článek

Alík

Jak přestat kouřit?

Čtenářka Alíka radí, jak zvítězila nad svou závislostí. Nechte se inspirovat... celý článek

Alík

Bojíte se menstruace?

Menstruace čeká každou dívku, kdy a kde "TO" přijde... celý článek

Jinde na Alíkovi