Alík radí dětem

Poradna

(P) Dětská šikana

Na otázky odpovídá

Alík

Alík a Alíkovi kamarádi:
pracovníci linky důvěry Modrá linka www.modralinka.cz,
Alíkovi kamarádi z 2. lékařské fakulty UK a kamarádka Bája.

Ptát se můžeš výměnou za 100 bodíků.

  • Zasláním dotazu prostřednictvím formuláře dáváš souhlas se zveřejněním obsahu dotazu i odpovědi.
  • Neuváděj své pravé jméno. Vystupovat můžeš anonymně.
  • Napiš, zda jsi kluk nebo dívka a kolik je ti let.

Pozor!

Poradna je určena čtenářům do 15 let.

Otázky týkající se fungování serveru Alík pokládej v poradně Alík - dotazy k fungování webu.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, já mám 12 let a ještě nemám menstruace,ale všechny holky ze školy je už měli i když jsou některé mladší než já.Jen mě někdy strašně bolí v podbříšku.
Anynomka***1
Alík
Moje milá, opravdu ji měly už všechny holky ze školy? Já bych si troufnul tvrdit, že tomu tak není. Jen to možná nechce většina z nich přiznat?!? Ve 12 letech je skutečně brzo si s tím lámat hlavinku. Věř mi :-)!!! Tvá bolest v podbříšku může být náznak menstruace, ale také nemusí. O té bolesti si raději promluv s maminkou. Já si myslím, že se opravdu trápíš zbytečně. Ještě je čas... Mrkni do naší poradny, téma menstruace a výtok . Zjistíš, že nejsi opravdu sama. Užívej si předvánoční dny. Posílám pusu Alík
Menstruace a výtok
Ahoj .. mám takový problém ohledně měsíčků.. mám je už přes rok a vždy pravidelně ( koncem měsíce) vždy tak okolo 30.-3. .. ale dnes už je 9. a měsíčky pořád nikde ! Ani žádné náznaky akorát trochu silnější výtok .. to je poprvé co mé měsíčky nejsou pravidelné.. na jedné stránce pro dospívajcí dívky jsem četla že je to vážné .. ale nevím jestli tomu mám věřit celkem mě to děsí .. prosím poraď mi do Menstruace a výtok předem moc děkuju
anonymka 13let
Alík
Ahoj,
nelze takto na dálku po internetu stanovit, proč Ti tentokrát měsíčky nepřišly včas. V dospívání bývá cyklus nepravidelný, i když se zdá z Tvého e-mailu, že to není Tvůj případ, protože celý rok chodily koncem měsíce. Důvodem bude nejspíš nějaká hormonální změna, přesný důvod by Ti ale řekl gynekolog. Měla by ses svěřit mamce, která Tě k němu/ní doprovodí. Z toho, co jsi četla na stránkách pro dospívající se netrap, není dobré takto věci zobecňovat a srovnávat se.
Přejeme Ti pěkný adventní čas a hodně zdraví. Modrá linka www.modralinka.cz
Menstruace a výtok
Ahoj aliku jsem vegetarianka ale ne uplna nekdy teda jen na Vánoce snim 1 kurecí řízek a někdy kdyz mame pec.kuře tak 3 malé kousky nemuže to mít vliv na mojí menctruaci dekuji
bad'sgirs 13 let
Alík
Ahoj, nevím, kolik ti je let a jak dlouho jsi vegetariánka. Pokud je tvá strava vyvážená a máš správnou životosprávu, nemá vegetariánství vliv na menstruaci. Můžeš se poradit s paní doktorkou, která udělá řádná vyšetření a řekne ti, zda je vše OK. Já ti přeji krásný předvánoční čas Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, bojím se, kvůli mé velmi slabé menstruaci. Poprvé jsem ji dostala asi před 6 měsíci. První 2 menstruace byli norální, ale poté už jen takové 5-denní špinění (po necelém měsíci). tak slabé, že jsem si ani nemusela brát na noc vložku. Občas mě mezi nohama i svědí. Může to znamenat něco špatného, nebo je to normální? Když se o měsíčkách bavíme s holkama ve škole, tak např. vyprávejí, jak byla postel od krve atd. Předem díky za odpověď. Je skvělé, že tu takto radíte dětem.
14-ti letá dívka
Alík
Ahoj,
popisuješ průběh své menstruace. Zpočátku opravdu může být průběh měsíčků nepravidelný, přesně tak, jak popisuješ, je to individuální. Proto se nemusíš nijak zatěžovat tím, co vyprávějí ostatní. Co může znamenat svědění mezi Tvýma nohama, to nevím, možná máš neprodyšné a příliš obtažené prádlo, vyplatí se prádlo bavlněné a volnější, ale důvod svědění může být jiný.

Pokud Tě to moc často obtěžuje, obrať se na lékaře. Ostatně Tvůj dotaz je spíše zdravotní, podrobnosti by Ti tedy měl vysvětlit buď Tvůj praktický lékař/ka nebo gynekolog. To se týká i jakýchkoliv jiných, dalších změn v Tvém měsíčním krvácení nebo s ním souvisejících.
Přejeme Ti příjemný předvánoční čas. Modrá linka www.modralinka.cz
Menstruace a výtok
ahoj aliku je pravda ze kdyz dostanes menstruaci přestanou ti růst prsa??,
holka11
Alík
Ahojky, to není pravda! Když dostane dívka menstruaci, začíná se její tělo měnit z dívčího na ženské. Takže ta prsa se naopak začínají zvětšovat :-) Neboj se, žádný konec to neznamená. Právě naopak!!! Zdraví tě Alík
Menstruace a výtok
Ahoj alíku. Mám silný výtok a chci se zeptat jestli si můžu sama koupit intimky?Dej to prosím do menstruace a výtok.
anonymka 11let
Alík
Ahoj Anonymko, jasně, že můžeš. Zajdi si do drogerie, nebo většího marketu, mají je i v lepší sámošce. Je dobře, že si chceš sama koupit intimky. Jsi moc šikovná. Hezké dny ti přeje Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku. Za týden jedu se školou na zájezd do Londýna.A přesně na tuto dobu mi vychází menstruace. Bojím se toho protože jsem ještě hodně nezkušená. Co mám dělat kdybych to tam náhodou dostala dělat aby mě to moc neomezovalo a cítila se dobře? Děkuji za odpověď.
Anička11let
Alík
Ahoj Aničko,
dostat menstruaci na výletě, dovolené, sportovní akci, apod. je sice nepříjemné, ale ne nezvládnutelné. Pokud víš, že tě na zájezdu menstruace potká, je dobré mít samozřejmě dostatečnou zásobu vložek a/nebo tampónů, a to nejen sbalených v cestovní tašce, ale i někde, kde je budeš mít vždy po ruce - v kabelce, batůžku, příručním zavazadle,... tedy v něčem, co prostě v případě potřeby můžeš vzít pohotově na toaletu.

Také se v podobných případech vyplatí zakoupit kvalitnější vložky, které dobře sedí, jsou tenčí a zvlášť balené (podobné je to i s výběrem tampónů). Užitečné bývají i vlhčené hygienické ubrousky (lze je zakoupit i v menších cestovních baleních).

Některé dívky také trápí - zvlášť v prvních dnech menstruace - bolest. Pokud máš podobnou zkušenost, zkus se poradit s nějakou dospělou ženou ve tvém okolí (nejlépe s někým z rodiny), zda by ti v této oblasti neporadila a nedoporučila nějaký lék (třeba kapky, čaj, prášek). A právě od dospělých žen ve tvém okolí bys mohla získat i další užitečné rady, jak takové situace zvládnout - mají totiž jistě s podobnými situacemi své životní zkušenosti. Od věci by také nebylo zeptat se kamarádek, jaké finty se jim v takových situacích osvědčily.
Přejeme pohodový výlet. Modrá linka www.modralinka.cz
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, modrá linko a ostatní :) chci se zeptat na něco ohledně tampónů. Chodím do 8.třídy, za chvilku mi bude 14. Menstruaci mám už 1 rok,ale zatím jsem to dostala jen 4krát. No a prostě mi nějak vadí vložky, nevím jestli se moc pozoruju, ale mám pocit, že to jde hodně slyšet když jdu - trochu šustí. A nemůžu zas nosit nějaké malé vložky bez křidélek, mám to totiž docela silné, někdy i protečou. No a tak mě tím pádem napadly tampony, jenže často slyším jak je to nebezpečné četla jsem i že nějaka holka málem umřela na toxicky šok. Hlavně mě štve, že jsem prohledávala plno různých stránek a na každé píšou něco jiného. Někde, že vložka je lepší a tampon je nebezpečny ze by se měl používat jen při plavání. Na jinych zas že při nošení vložky se zapaříme a vzniknou ruzne bakterie atd. a proste tampon je lepší a hygieničtější. Co je tedy pravda? (ještě se bojím toho zavadění, vzhledem k tomu, že jsem samozřejmě panna a tak že se mi to tam nebude vlézt), Předem děkuji za odpověď :)
Klára
Alík
Ahoj Kláro,
určitě je problém v tom, že čím více článků čteme, tím více různých odpovědí na stejnou otázku dostaneme. Stává se to dokonce i u odborníků, že mají různý názor, třeba lékaři na způsob léčení. Nakonec bývá často na nás samotných, jak se k problému postavíme, na nás je volit, vybrat si ten správný způsob právě pro nás.

Nemáme-li ještě dost životních zkušeností, bývá dobrým řešením obrátit se se svými otázkami na někoho z dospělých ve svém okolí, komu důvěřujeme (máma, teta, babička, učitelka...). Jsou to lidé, kteří znají dobře nás a naše potřeby i způsob života, mohou tedy poradit nám na míru, což takto na dálku po internetu většinou nejde.Teď k Tvému dotazu.

Mým názorem je, že je lepší si zavádět tampony jenom příležitostně, například právě na plavání, sportování a podobně. Ve zbylém času pak užívat vložky. Na trhu je jich dost, existují také vložky, které můžeš používat v době, kdy máš silné krvácení. Pochopitelně je třeba často vložku měnit, právě z hygienických důvodů, takže je vhodné mít u sebe balíček s náhradními vložkami. Se zaváděním tamponu může být poprvé problém, než získáš praktickou zkušenost. Jak tampón správně zavést Ti může poradit máma, teta či jiná dospělá žena v Tvém okolí.

Návody i s obrázky jsou také v přiložených letácích, podobně jako na internetu. Poradit Ti samozřejmě může také gynekologická sestra. Pro poprvé je vhodné si opatřit nejmenší velikost tamponu. V panenské bláně, která je pružná, je otvor, kterým krev odchází, právě tímto otvorem zavádíš tampon do pochvy. Mělo by to jít. Při nějakém problému bys měla vyhledat někoho z výše uvedených osob, kdo Ti poradí.
Přejeme Ti příjemný podzim a to, abys ve svém okolí našla spolehlivou rádkyni pro ženské věci. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
ahoj alíku o podzimních p. jsem měla bílí a žlutý výtok tet mě pobolívá hlava a trošku v podbříšku je možné že dostanu svou první menstruaci? A jak se mám na ni připravit a mám to říct mámě?děkuji kajka 10 let
kajka-10let
Alík
Milá Kajko, když si pročteš poradnu, téma menstruace a výtok , zjistíš, že podobné obavy mělo mnoho dívek. Ale zvládly to! Nemohu ti přesně napsat, že jsou to skutečně příznaky první menstruace, ale mohly by být. Připrav si balíček, ve kterém budou čisté spodní kalhotky, malé balení vlhkých ubrousků a menstruační vložka. Kdyby tě překvapila menstruace, budeš připravena. Pročti si citovanou poradnu a mamince - té to klidně řekni. Držím ti palečky a posílám pusu. Alík
Menstruace a výtok
Dobrý den, poslední dobou mě trápí, že ještě nemám menstruaci. Je mi 14,5 let, prsa mi rostou, chlupatím, výtok už mám asi 2 roky, ale menstruace pořád nikde :( Bojím se, že je se mnou něco špatně. Vím, že mám ještě čas, ale co když nikdy nebudu moci mít děti? Moje kamarádky, které jsou třeba i mladší a míň vivinutější už měsíčky mají. Jsem docela hubená, ale ne nějak extrémně (163cm/42kg)... Bojím se, že jsem nějaká divná a nebudu moci mít děti :( A zároveň se bojím i té menstruace samotné... :( Jak častá je zhruba mezi ženami neplodnost? Proč ještě menstruaci nemám? Máma ji v mém věku už měla... :( Budu moci mít děti? :(
Anonymka, 14,5 let
Alík
Ahoj z Modré linky,
trápí Tě otázky ohledně menstruace, kterou zatím nemáš a máš pocit, že bys mít měla. My Ti tyto otázky bohužel zodpovědět nemůžeme. Je pravda, že není úplně výjimečné, když holky dostanou menstruaci až kolem patnácti let

. Ale to je pouze obecná informace, která nedá odpověď na Tvoje konkrétní obavy. Pokud chceš mít větší jistotu, že je u Tebe všechno v pořádku a chce to jen čas, bylo by dobré zajít si ke gynekologovi/gynekoložce a se všemi svými otázkami se svěřit.

Můžete spolu vyřešit i Tvé obavy z menstruace. I když v tomhle ohledu by Ti mohla pomoci kterákoli dospělá žena, které důvěřuješ, protože podobnou zkušeností - tedy očekáváním menstruace a nějakými nejistotami - si prošla každá. Navíc to může být prima téma na příjemné popovídání si, sdílení a sblížení se.
Přejeme klidnější dny bez obav Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj alíku na konci prázdnin mi bylo v jeden den špatně měla jsem na kalhotkách krev a trocha mi ukápla na prkýnko chci se zeptat jestli to mohla být moje první menstruace ale od toho dne už nic.Výtok už mám asi rok a ted už je silnější.Předem dekuji za odpověď.Zařaď to prosím do Menstruace a výtok.
Martina 11let
Alík
Ahoj Martino, jen těžko lze posoudit, zda jsi měla opravdu svou první menstruaci. Pokud se jednalo jen o jednu kapičku krve, možná to bylo nějaké malé, povrchové zranění. Pokud si měla tedy krev i na kalhotkách, zřejmě to mohla první menstruace být. Ta se dostaví krátce a nečekaně. Další cyklus může přijít až po několika měsících. Pozoruj své tělo, zapiš si do kalendáře případně silnější výtok a hlavně... asi by bylo moudré o všem si promluvit s mamkou. Budeš pak lépe na skutečnou menstruaci připravena. Můžete společně koupit první menstruační vložky a připravit tvůj "balíček", až se menstruace znovu dostaví. Přeji ti krásné a barevné podzimní dny Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Aliku, je mi 13 a jeste jsem nedostala menstruaci a moje mamka mi rikala ze ji dostala ve 14 ale nekde sem cetla se se dostava o 1-2 roky drive a le nevim jestli je to pravda dekuji za odpoved zaradit prosim do menstruace a výtok dekuju
Anonymka ;( 13let
Alík
Milá Anonymko, myslím si, že nemusíš mít strach. Pokud zalistuješ naší poradnou, téma menstruace a výtok , zjistíš, že některé dívky začaly menstruovat třeba až v 15 či 16 letech. Posílám pusu a pozdrav Alík
Menstruace a výtok
Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat na jednu intimní věc. Je mi 12 let a už jsem dostala menstruaci. Bylo to zrovna na dovolené a já jsem si musela dát tampon, protože jsem se chtěla jít koupat. Když jsem si ho tam dávala, tak to bolelo a nemohla jsem si ho tam strčit celý. Je to normální? Děkuji za odpověď a za váš čas. S podravem Iveta.
Iveta
Alík
Dobrý den, Ivetko. Děkuji za důvěru, se kterou mi píšeš. Tebou popisovaná bolest mohla mít hned několik důvodů. Tampon neměl správnou velikost. Je totiž několik velikostí a třeba jsi nezvolila tu správnou. Další možnost je, že jsi třeba chvátala a moc se nesoustředila na vsunutí tamponu. Když je tělo napnuté a ne uvolněné, zavést tampon opravdu nemusí jít snadno. Ivetko, opravdu se mohlo jednat jen o nějakou maličkost, díky které se zavedení tamponu nepovedlo. Já bych navrhoval prostudovat si v klidu příbalový leták, který je v každém balení tamponů a při další menstruaci si tampon v klidu zavést. Když to nepůjde, používej chvilku jen menstruační vložky. Doba koupání už skončila a příští léto bude třeba vše už OK. Přeji hezký a barevný podzim Alík
Menstruace a výtok
Ahoj alíku chtela bych se zeptat vzdy kdyz jdu na WC tak mam takový nažloutlí výtok a nekdy to mam mirně zhrudkovatělí a nekdy me svedí pochva je mozne ze jeto priprava na první menses a kdy by se tak dostalvila dekuji predem za odpoved zaradit do menses a výtok
Luluší 13let
Alík
Milá Luluší, máš v sobě asi zmatek a myslím si, že tvé obavy by se rozpadly po přečtení, tebou citované, poradny, téma menstruace a výtok . Jistě najdeš odpovědi na většinu svých otázek. Pokud je výtok nažloutlý a svědí tě část těla, měla by jsi vše říci mamince. Společně se vám bude celá věc řešit lépe. Vlastně můžete začít tím, že si spolu pročtete poradnu, třeba pak bude povídání lehčí a začátek nikterak složitý. Posílám odvahu Alík
Menstruace a výtok
Ahoij Ailik ja bych som chtela poradiet ma vitok a mam ho 2 a pol roku a mame sem riekla ze bych som chtela nosit slipky(vložky) a mama mi riekla ze nie ze vitok nemam ten pravy porad mi prosim ahoj zaradto do mensuacia a vitok
Lenskia
Alík
Milá Lenskia, pokud tě výtok trápí a máš vlhké spodní prádlo, jsou opravdu intimky důležité. Mamka to třeba neví, možná jste si zcela nerozumněly. Řekni mamince, že tvé kalhotky jsou díky výtoku mokré a intimky potřebuješ. Můžeš si je koupit sama, mají je v každé dobré sámošce, marketu a drogerii. Hezké dny ti přeje Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Aliku ja bych potrebovala poradit kdyz mi bylo asi tak 4 roky tak jsem byla s kamaradkou na dětskym hřišty a klouzali jsme se a ona ta kamaradka mi dala na klouzacku nohu a ja vjela na ni zrovna na botu a měla jsem cele kalhotky od krve nemuze to mit na pozdejsi menstruaci moc se bojim dekuji za odpoved prosim zaraďte to do menstruace a výtok děkuji
Jana 13let
Alík
Ahoj, Jano,
myslím, že Tě mohu uklidnit, úraz, který se stal téměř před deseti lety, by neměl mít vliv na probíhání Tvé menstruace, neměl by nijak ovlivnit Tvůj menstruační cyklus. Tehdy šlo zřejmě o povrchní, mechanické poškození, pohmoždění. Zatímco menstruace je výsledkem sil působení hormonů v našem těle. Více by Ti mohl sdělit odborník-gynekolog.
Přejeme Ti příjemný podzim. Modrá linka www.modralinka.cz Modrá linka
Menstruace a výtok
Milí Alíku a ostatní prostě mam takový problém výtok už mam a strašně se bojím menstruace s mamkou o takovejch věcech nemluvím a já o menstruaci nic nevim ani když si přečtu poradnu tak tě prosím aby si mi i tak všechno o menstruaci napsal moc děkuju :).
anonimka L
Alík
Milá Anonymko, opravdu jsi četla naši poradnu, téma menstruace a výtok ?! Najdeš tam stovky otázek a odpovědí. Já si dovoluji tvrdit, že jsme vše dostatečně popsali a probrali právě tam. Ale je mi jasné, že máš strach a že bys o tom všem prostě potřebovala s někým mluvit. Co třeba starší sestřenice? Nebo teta, babička, nějaká dospělá žena, které věříš. Klidně to může být i tvoje paní učitelka. Ale... jsou dívky, které bydlí jen s tatínkem a i ten zvládnul rozhovor na dané téma. Zkus mamce napsat dopis, třeba se "prolomí ledy" a začnete spolu i na takové téma mluvit. Moc bych ti to přál, protože důvěra je moc důležitá. Přeji ti tedy odvahu se zeptat! Pusu posílá Alík
Menstruace a výtok
Dobrý den,to jsem zese já.Víte no chtěla bych vám moc poděkovat za tu radu ohledně těchto věcí a ještě bych se chtěla zeptat, jestli je POVINNÉ CHODIT KE GYNEKOLOGOVI V PATNÁCTI LETECH,A VÍCE?Já prostě,mám z něho strach a vše ohledně mestruace atd. mám v normálu.Také bych se chtěla zeptat,jestli mohu jako obvykle každodenně běhat šest koleček kolem naší velké zahrady a normálně cvičit(už jsem zhubla 8 kilo).Také píši doopravdickou knihu a už ná hodně stránek a jednou jí vydám,takže u počítače prosedím denně klidně dvě hod.,a sice moc ne zdravě žiji(nejím moc ovoce apod.)tak bych se chtěla zeptat, zda tyto faktory nemohou ohrozit moje dospívání a mestruaci.Děkuji a zařeďte to prosím do ,,Mestruace a výtok".Děkuji, naschledanou:-).
Terka-12
Alík
Dobrý den, Terezko! Mám radost, že ti poradna pomáhá a ráda se k nám vracíš :-)Jít ke gynekologovi v 15 letech povinné není! Ale každá dívka by měla navštívit citovaného lékaře před prvním pohlavním stykem. Třeba kvůli preventivní prohlídce a rozhovoru na téma antikoncepce. Vypadáš jako chytrá holka, tak ten jídelníček krapet uprav. Ovoce a zelenina prostě do zdravého jídelníčku patří a ty chceš být přeci zdravá! Velké ohrožení pro dospívání by to být nemělo, ale jistě ti zdravá strava prospěje. O tom žádná!!!Přeji hodně štěstí při psaní knihy a posílám srdečný pozdrav Alík p.s. s tím PC to nepřeháněj
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku,chtěla jsem se zeptat,no já jsem v jedenácti letech dostala menstruaci a teď je mi dvanáct ale stále ji nemám stálou.Třeba jeden měsíc to dostanu 7. ale z toho jindy to dostanu třeba až 15. ale nidy to nemám stálé.Prosím pomozte mi a jinak vy jste jediní komu se dokáži bez obav vyjádřit a zeptat se.Děkuji za rychlou pomoc a zařaďte to do ,,Menstruace a výtok".A ještě bych se chtěla zeptat jestli je povinné chodit v patnácti letech ke gynekologovi a jestli se může s menstruací do parní sauny.Děkuji.
Terka-12let
Alík
Ahoj Terko, menstruační cyklus přichází po určitém počtu dní. Neznamená to, že se dostaví vždy 7. v měsíci. Spíše si zaznamenej, po kolika dnech se dostavuje. Třeba přijdeš na to, že po 30 nebo 28 nebo 31 dnech. To potom není vždy stejné datum v měsíci. Začni si vést menstruační kalendář, aby jsi měla přehled. Leč 2-4 dny rozdíl není nic mimořádného. Myslím si, že v době menstruace je rozumnější saunování vynechat. Je to i věc hygieny. Hezké dny přeje Alík
Menstruace a výtok
Ahoj chtěla bych se zeptat je mi 15 a ještě jsem to nedostala (měsíčky) nevim proc ale to neni ta otazka chtěla jsem se zeptat jesito můžu dělat i když jsem to nedostala.moc děkuji za odpověd budu moc rada kdyz mi odpovite zařadte tuto otázku prosím do menstruace a výtok děkuju :)
Adel
Alík
Milá Adel, abych mohl dobře odpovědět, tak musím vědět, co myslíš slůvkem TO... Při své odpovědi se mohu jen domnívat, co "to" asi bude. Pokud myslíš masturbaci, tak v tom není žádný problém. Pokud myslíš milování, tak to bych svou odpověď poněkud rozšířil o více slov i vět... Můžeš si pročíst poradnu, téma milování. Snad se dočteš vše podstatné. Z praktické stránky vůbec nevadí, že nemáš ještě cyklus, milování by proběhnout mohlo. Jen nevím, zda je na to už ten správný čas, v 15 letech. Ale rozhodnutí je na tobě. Pokud myslíš něco úplně jiného, tak prosím napiš... Děkuji Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku,včera jsem dostala menstruaci a měla jsem ji hodně silnou,ale dneska vyteklo jen pár kapek není to divné? Máma mi říkala že si mám vést menstruační kalendář,ale ja nevím jak poradíš mi? A ještě mi máma řekla že si mám jít koupit slipové vložky na výtok,prodají mi je v mém věku? Dej to prosím do Menstruace a výtok. :-)
Bára 11let
Alík
Ahoj Báro, tak to tedy posílám obr gratulaci. Začínáš se měnit v ženu a to je vždycky důvod k oslavě! Počátek menstruačního cyklu někdy vypadá, jak popisuješ. Není to až tak divné. Menstruační kalendář si můžeš vést v normálním stolním kalendáři, kde si budeš značit začátek, průběh a konec menstruace. Můžeš si psát, jak moc bylo krvácení silné a zda jsi měla třeba bolesti atd. Ale existují kalendáře i v elektronické podobě, mrkni se na net, do vyhledávače. Slipové vložky ti jistě prodají. Mají je v každém větším marketu, drogerii i lékárně. Přeji ti krásné dny Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, mám problém. Někdy v únoru jsem si myslela, že jsem dostala menstruaci. Jenomže během několika dnů mi došlo že to měsíčky nebyly. Doteď jsem nenašla odvahu to říct mámě. Dokonce jsem už napsala dopis, který bych jí dala, ale neumím jí ho dát. Taky se bojím, že se na mě bude zlobit, že jsem jí to neřekla. Nemám s kým si o tom promluvit, nemám starší sestru, sestřenici, ani žádnou kamarádku, která to už dostala a důvěřuji jí. Pokaždé když na to myslím rozbrečím se. A taky nevím, jak jí to řeknu, až to doopravdy dostanu. My totiž doma o takových věcech moc nemluvíme. Vím, že mi asi moc nepomůžeš, ale alespoň mi dodej odvahu, abych mamce ten dopis dala, i to mi pomůže... Předem děkuji za odpověď, Eliška
Eliška (11)
Alík
Ahoj Eliško,
ráda bych Ti dodala odvahu, ale nevím, zda se mi to takto písemně a na dálku podaří. Víš, společné debaty, to čemu se říká komunikace, jsou pro chod každé rodiny velmi zásadní. Bohužel je mnoho rodin, kde se rodiče s dětmi právě o těch důležitých záležitostech, mezi které patří i příchod menstruace a další změny, které v období dospívání Tvůj organismus i psychika prodělává, nebaví.

Není to Tvá chyba, je to chyba rodičů. Asi ani s nimi jejich rodiče tyto choulostivé a intimní věci neprobírali. Ty to ale cítíš dobře a je fajn, že jsi mámě napsala dopis. Je opravdu obtížné, chtít po 11ti leté holce, aby to byla ona, kdo v rodině tuto potřebnou komunikaci zahájí. Ale dopis už je napsaný, proč jej tedy nepředat?

A co tak, vymyslet nějaký rituál jen pro vás dvě ženské, Tebe a mámu, třeba společnou večeři či návštěvu cukrárny, kde byste si spolu povídaly a Ty mámě při tom dopis předala? Myslíš, že by to bylo možné? Také se rozhlédni po svém okolí a pozorně pátrej, zda jsi přece jen nepřehlédla někoho, nějakou holku nebo ženu, které by ses s důvěrou mohla svěřit. Myslím si, že každá z nás má někoho takového ve své blízkosti, jenom se pořádně rozhlédnout a tu dotyčnou osobu poznat.
Přejeme Ti dostatek odvahy k předání dopisu, držíme pěsti. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj chtěl bych vědět jestli orální sex nebo masturbace může u ženy narušit nějakým způsobem menstruaci. Děkuji
Darky 15
Alík
Ahoj Darky, orální sex ani masturbace by neměly mít přímý vliv na menstruaci ani nijak narušovat její průběh. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Aho Alíku je mi 14 let a ještě jsem nedostala menstruaci moje dvojče už ji má a všechny holky od nás ze třídy jen já ne :( jsem z toho zoufalá nemůžu být třeba neplodná? Děkuji
Anonymka...
Alík
Ahoj Anonymko, neboj se, ještě máš trochu času. Některé dívky začnou menstruovat trochu později. Třeba až v 15 letech. Pokud by se cyklus nedostavil do 16 let, doporučuje se návštěva odborníka - gynekologa. Chápu, že jsi z toho smutná, ale hlavu vzhůru. Ještě si menstruace užiješ - až až... Nevím, co by to mohlo znamenat. Přesnou odpověď by ti dal pouze citovaný lékař, ale neboj se a nemysli hned na neplodnost. Prostě si "paní menstruace" přijde, až bude ona sama chtít :-) Užij si babího léta. Zdraví tě Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku,chci se jen zeptat,jak poznám že mám výtok?Děkuji za odpověď.Prosím zařaď to to Menstruace a výtok. ;)
LillyPutka(11 let)
Alík
Milá Lil, právě v poradně, téma menstruace a výtok najdeš přesný popis, co to je výtok. Stačí jen číst :-) a mohla jsi ušetřit bodíky. Nevím přesně, co tě trápí. Možná na svou otázku najdeš odpověď i v detailně provedeném povídání o výtoku na stránce forum zdravi . Pokud tě trápí něco konkrétně, napiš a pořešíme to. Pozdrav posílá Alík
Menstruace a výtok
ahoj alíku dostala sem dnes o hodině ve škole menstruaci a mám stoho strach
Anonim
Alík
Moje milá, především je to důvod k radosti a krapet taky k namyšlenosti. Stává se z tebe žena a to je velikánský krok :-) Některé dívky TO s mamkou i slaví. Je mi úplně jasné, že máš strach. Ale možná strach pramení z nejistoty "cože tě to vlastně čeká". Pročti si tedy v klidu poradnu, téma menstruace a výtok . Najdeš tam stovky odpovědí na dané téma a určitě budeš moudřejší a jistější. Také by pomohlo vše probrat osobně s ženou, ke které máš důvěru - maminka, babička, teta, starší sestřenice, paní učitelka ve škole. Ony to pochopí, také byly na tvém místě... Posílám velikou pusu Alík
Menstruace a výtok
mám menstruaci a bojím se ve škole když máme tělocvik že to holky zjistěj a budou se mi smát jak mám zatajit že mám mensem před holkama?
karolina
Alík
Milá Karolíno, gratuluji ti k menstruaci, protože se z tebe stává žena. To není důvod ke smíchu, ale k oslavě. Není proč to tajit. Jasně, nebudeš to troubit do světa, ale pokud to holky zjistí, nebudou se ti smát. A kdyby se našla nějaká hlupačka, která by se smála, tak jí řekni "tvé hlouposti je mi líto" a vůbec se takové nány nevšímej. Vložky se dělají už tenké, krásně přilnou ke kalhotkám a nejsou vidět. Nemusíš se obávat. Převlékej se stranou, ale rozhodně se za menstruaci nestyď. Jsi velká holka a to je prostě prima!!! Hezký den přeje Alík
Menstruace a výtok
ahoj alíku.neměla jsem dlouho měsíčky co to znamená pls odpověs co nejrychleji.naty
naty
Alík
Ahoj Naty, jak dlouho si neměla měsíčky? Vedeš si menstruační kalendář? Někdy je cyklus skutečně nepravidelný. Může to mít spoustu důvodů - nemoc, stres, více sportu. Cokoliv, co naruší "běžný" měsíc. Pokud je to delší doba - 2 měsíce a více, je moudřejší zajít k lékaři. Nejdříve si tedy vzpomeň, kdy naposledy jsi měla menstruaci. Pak vše prober s mamkou. Pokud nechceš, můžeš i s babičkou, tetou - prostě s někým, komu věříš. Ale neboj se, žádné nervy! To se prostě stává, jistě se vše vyřeší... Posílám pusu a věřím, že vše dobře dopadne. Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku a poradno :) asi v posledních 4 měsícech mám pořád na kalhotkách bíložluté až žluté skvrny a někdy i takové lepkavé bílé skvrnky. Nevíte co to může být? Prosím poraď :( Děkuji předem za odpověď, s pozdravem Leníí :))
Leníí 11 let
Alík
Ahoj Leni, podle popisu si myslím, že se jedná o výtok. Více si můžeš přečíst v naší poradně, téma menstruace a výtok . Ale já bych radil si také popovídat s mamkou. Společně pak můžete zajít koupit intimky (tenké vložky, které se na výtok používají) a spojit to třeba s návštěvou cukrárny, nebo kina. Důvěra je v takových věcech moc důležitá. Takže má rada zní: přečti si více v citované poradně a prober to ještě s mamkou. Hezké dny přeje Alík
Menstruace a výtok
Ahoj alíku chtěla bych se zeptatjestli je menstruace od 11 let a kvůli čemu je .A když už ji budu mít třeba v těch 11 musím ke gynekologovi?A když už by sem tam musela jet tak jak to říct mámě?dejte to prosím do moje tělo holky a děkuji zavšechno co jste pro mě udělali ahoj:)))
kaja10
Alík
Ahoj Kájo,
o menstruaci už bylo otázek opravdu hodně, můžeš si tedy zkusit otázky na tohle téma najít a pročíst, třeba najdeš i odpovědi na otázky, které jsi nám nepoložila. Takže jen úplně stručně a krátce. To, kdy dívka začne menstruovat, je individuální, většinou je to v rozmezí mezi 11 a 15 lety. A důvod? Zjednodušeně řečeno - ženy menstruují proto, aby mohly mít děti. Aby se vyčistila děloha a byla připravená na možnost těhotenství.

Jakmile dostaneš menstruaci, je fajn, o tom říct mámě, se kterou můžeš probrat i to, kdy a kam zajít na gynekologii. Jinak se můžeš o tohle téma zajímat třeba i ve škole, zeptat se paní učitelky, nebo si najít informace na internetu či v nějakých knížkách - v knihovně nebo knihkupectví by Ti poradili, které knihy by Ti Tvé otázky mohly zodpovědět. Další možností je využít tohoto tématu k příjemnému popovídání si třeba s mamkou nebo babičkou či tetou. Můžete si popovídat, jak to ony měly ve Tvém věku, kdy začaly menstruovat, jak to prožívaly. Nemusíš se za to stydět, je to téma, které k ženskému světu patří.
Hezký den přeje Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj,mám menstruaci a ve škole máme tělocvik a já se bojím že když o zjistí že to budou všude říkat já wím že by to říkali a každý měsíc třeba týden když nebudu cvičit tak jim to bude jasný že mám menstruaci a když se budu převlékat a oni třeba uvidějí že mám vložku tak jim to bude jasný,co mám dělat aby to nepoznali nechci aby se mi smáli :( a když každý měsíc si budu vymýšlet co mě bolí atd. tak to nechci poraď te mi prosím
kačerka
Alík
Ahoj Kačerko,
naprostá většina dívek a žen může při menstruaci normálně cvičit a sportovat, pouze třeba na začátku, kdy může být menstruace silnější, se mohou z důvodů bolesti omluvit. Proto nevidím důvod, proč by sis musela vymýšlet omluvy pro necvičení a tělocviku se neúčastnit.

Také vložky si vůbec nikdo nemusí všimnout. Proto si nemyslím, že by každý věděl, kdy máš menstruaci a taky si nemyslím, že by to každého zajímalo. Pokud by došlo k tomu, že by na to přišli a chtěli si dělat legraci, můžeš je třeba odbýt slovy: "No a co, to je přece normální mít menstruaci". Když uvidí, že jsi sebevědomá a že si z jejich řečí nic neděláš, přestane to pro ně být zajímavé téma.
Možná by Ti mohlo pomoci tyto své obavy probrat i s mamkou nebo jinou dospělou ženou nebo starší kamarádkou, které věříš. Klidné dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, chtěla bych se Tě na něco zeptat. Moje kamarádka mi řekla, že se doma často sebeuspokojuje. Řekla mi, že normálně mívá pravidelnou menstruaci, ale že teď už ji pravidelnou nemá. Je to vinou dospívání, nebo na to má vliv masturbace? Děkuji za odpověď.
Uživatelka
Alík
Ahoj Uživatelko, menstruace skutečně bývá nepravidelná. Záleží opravdu na mnoha věcech. To je individuální záležitost. Může na to mít vliv i dospívání. Nemyslím, že by masturbace nějak moc ovlivnila nástup cyklu, ale vyloučit se to na 100% nedá. Reakce těla bývají různé... Každopádně bychom tu neměli řešit tvou kamarádku... Na tvé otázky neexistuje přesná odpověď, ale není to nic, co by ti mělo přidělávat i nadále vrásky na čele. Přeji ti hodně štěstí ve škole a prima začátek školního roku Alík
Menstruace a výtok
Ahojky alíčku, chtěla jsem se zeptat. Proč máme menstruaci i v noci? Díky za odpověď.
MArtina 14let
Alík
Ahoj Martino,
to, že v noci spíme, neznamená, že spí i naše tělo a všechny jeho funkce. Naopak. V těle, v našem mozku se stále něco odehrává, organismu i během noci dál pracuje, probíhá v něm plno pochodů a změn. I Tvé srdce přece dál funguje, i Tvé plíce, během spánku dýcháš, všechny tyto důležité funkce probíhají dál a tak je tomu i s menstruací. Prostě naše tělo žije 24 hodin denně a život se v něm zastaví až v okamžiku smrti.
Přejeme Ti klidný vstup do nového školního roku. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj alíku už smi tady pomohl, jednou sem ti napsala že chci nosit intimky ale že nevim jak to mám říc mamce tak jsme nedávno byli v Tescu a já sem se jí tam zeptala jestli si můžu kopit nějaké slabé vložky kuli výtoku a ona mi na to řekla že je to zbytečné že výtok je přirozenej a že si je kupovat nemam tak nevim co mam dělat koupila bych si je sama ale já se bojim že mi vynadá když to zistí tak mi prosím poraď. Děkuju za odpověď.
Anonymka 10let
Alík
Milá anonymko, tvoje maminka má pravdu - výtok je skutečně přirozená věc. Ale už není přirozené mít mokré kalhotky a necítit se dobře. Mamince řekni, že ti není příjemné, když máš výtok na spodním prádle. Intimky si můžeš koupit i z kapesného, nebo požádej třeba babičku. Ale myslím si, že to mamce vysvětlíš. Možná jste si na poprvé moc nerozumněly :-) Zkus to ještě jednou. Maminka ti jistě nevynadá za to, že dbáš o svou hygienu. Přeji sluníčkové dny Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku , nevím co to je ale už půl roku mám něco bílé na kalhotkách.Co je to? Je to výtok? A je vůbec normální že ho mám v 11ti letech a ža ho mám půlroku? Prosím odpvěz mi zprávou nebo i tady. Předem dík za odpověď :))
Sabi 11let
Alík
Ahoj Sabi, podle tvého popisu by se mohlo jednat o výtok. Ale po netu mohu jen odhadovat. Pročti si v klidu poradnu, téma menstruace a výtok . Jistě se dočteš více informací, než by se vešlo do jediné odpovědi. Je normální, že máš výtok v 11 letech, toho se neboj :-) Pokud je bez barvy a bez zápachu, je vše OK. Mrkni do citované poradny a přeji krásný zbytek prázdnin Alík
Menstruace a výtok
Dobrý den x) Měla bych takový problémek. Nedávno jsem se trošičku opila a milovala jsem se s mím idolem. Už ho chci strašně mc dlouho a on mě asi taky chce x) no prostě dopadlo to tak, že moje poprvé bylo s ním. Ale druhý den mi začala téct krev a přitom jsem to už tento měsíc měla. Měli jsme nechráněný a já právě nevím den nato jsem to "Dostala" ale tento měsíc už jsem to měla :( poradíte prosím, co mi je ? :) Děkuji x)
Michaela
Alík
Ahoj,
nejsme gynekologickou poradnou a navíc je těžké odpovídat na tvůj dotaz přes e-mail, bez osobního kontaktu. Může jít o nějaké poranění v pochvě, o následky protržení panenské blány, o dřívější menstruaci... nebo i o něco jiného. Myslím, že by bylo nejlepší poradit se s lékařem - gynekologem, který by Ti mohl dát jasnou odpověď.

Navíc by Ti také mohl doporučit či předepsat antikoncepci, aby váš styk (jak píšeš) nebyl nechráněný. Nevím, kolik je Ti let ani to, zda si již u gynekologa byla, bylo by prima poradit se s někým blízkým ve Tvém okolí (kamarádkou, mámou, tetou), kdo by Ti nějakého doporučil či jej dokonce s Tebou navštívil. Kontakty se dají najít také na internetu.
Držíme pěsti, Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Drahý Alíčku, modrá linko(je mi líto že ne i Milá Tamaro Cenková)Prosím do Menstruace a výtok.Mám problém.Tyhle prázdniny jsem začala menstuovat ještě k tomu na táboře.A chtěla jsem se zeptat jak to mám udělat přes školní rok?Mamka mě pokaždé doma nechat nemůže,pač půjdu už do 7.třídy a učení je mnoho!Mamka mi říkala,že si mám koupit hygienickou taštičku a v ní mě t vložky+náh.kalhotky.Jenže já nechci,aby to všichni viděli a WC máme až na konci chodby a já si nevím rady!Jednou bych to měla mít o Vánocích a mamka mě može nechat doma tak 2x víc ne!Ale já si je vyměňuji tak 10x-15x denně.Každou půlhodinu-hodinu 1x.Ale ve škole to nejde!Tampony nosit nechci,nenosí je mamka ani ségra a dokonce ani holky ze třídy! Je osmačky a deváťačky.Prý je to hnusné a já to taky vím.Na gyndě jsem ještě nikdy nebyla,takže mi je doktorka nemůže předepsat a ani tam nechci jít.Nedají se koupit nějaké léky bez předpisu?Nebo co mám vlastně dělat!Nej kámošku uvidím až způl roku a ta mi nepomůže! Děkuji předem!
anonymka-12let
Alík
Ahoj,
menstruace je v životě dívky (ženy) přirozenou věcí, opravdu nejde koupit nějaké léky, kterými by se dala zastavit či potlačit. Myslím, že je zbytečné zůstávat doma a vyčleňovat se tak z běžného života. Chápu, že je to pro tebe nová věc a tak je přirozené, že si vše musíš nějak uspořádat a promyslet praktické věci.

Píšeš, že si měníš vložku každou půlhodinu, hodinu, což je hodně často. Pokusila bych se koupit takové vložky, které vydrží delší dobu a dají se třeba schovat do kapsy tak, aby sis je mohla pohodlně vzít na školní záchod. Věřím že vložky jsou pro tebe příjemnější než tampony, ze začátku bych jistě doporučila používat je, i když tampony se (jak píšeš) nekupují na předpis, ale volně v drogerii.

Je prima, že si o všem můžeš povídat s mámou, můžete spolu probrat i další věci, se kterými se během dospívání setkáš. Je také možné přečíst si nějakou knížku o dospívání, můžeš v ní najít spoustu zajímavých rad pro dospívající holky.
Přejeme hezké léto, Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj alíku a ostatní chci se zeptat menstruaci nemam jenom výtok můžu používat tampony kuly výtoku? Možná je to divná otázka když tak promiňte. Děkuju za odpověď.
Anonymka10
Alík
Milá Anonymko, není to divná otázka. Když něco nevíš, je dobré se zeptat. Obecně se na výtok tampony skutečně nepoužívají. Intimky (tenké vložky určené pro takovou "dobu") jsou praktičtější a lepší, jistě i pohodlnější. Tampon by v takovém případě nebyl dobrý! Používá se v době menstruace, která u tebe také jednou nastane. Hezké dny ti přeje Alík
Menstruace a výtok
Ahoj alíku a ostatní mám výtok a chci nosit intimky a chci se tě zepta na nějakou značku a na názvy knih o menstruaci děkuju za odpověď.
Anonymka 10let
Alík
Milá Anonymko, intimky zakoupíš v každé drogerii. Značek je opravdu hodně. Zkus si zajít do některé prodejny. Porovnej ceny a kvalitu. Můžeš si zakoupit třeba dvě různé balení a pak uvidíš, které ti lépe vyhovovalo. Zkus se zeptat kamarádek, třeba mají osvědčenou značku a vědí, které jsou pro ně nejlepší. Je dobré číst knihy, ale velmi mnoho informací na téma "menstruace" si můžeš přečíst i v naší poradně, téma menstruace a výtok . Samozřejmě v každé dobré knihovně ti jistě poradí více! Přeji ti krásný zbytek prázdnin Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku... je mi 13(holka) a mám problém. Vím že mít výtok ještě než dostanu 1. menstruaci je normální, jenomže já ho mám dneska úplně hnědý!Nebo jako až skoro "zaschlá krev" nevím jak bych to líp popsala, jsem hrozně nervozí, a nevím jak to říct mamce ;( Bojím se že je to něco vážného, děkuji moc jestli odpovíte a vím že je to težké takhle posoudit, ale opravdu by mi pomohlo cokoli, děkuji jste úžasní :)
Strach :(
Alík
Ahoj,
děkujeme Ti za ocenění naší práce. Neměj strach a obavy, zřejmě bude všechno v pořádku, a už se pomalu hlásí menstruace. Máš pravdu ve svém tvrzení, že takto na dálku bez vyšetření ovšem nelze usuzovat. Mamce to můžeš říct stejně, jako jsi to napsala nám- nebo jí to můžeš napsat nebo jí i vytisknout tento e-mail.

Cest, jak se doma svěřit s obavou je vždy více, sama třeba objevíš nějakou další. Domnívám se, že je vše v pořádku, výtok může mít takovou formu, jak píšeš, když se schyluje k menstruaci. Pokud by něco opravdu nebylo v pořádku, pak nezbývá, než se obrátit na lékaře.
Přejeme Ti pěkný zbytek prázdnin. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, modrá linko a ostatní. Chci se zeptat na něco ohledně menstruace. V listopadu oslavím své 14.narozeniny. Poprvé jsem dostala menstruaci před rokem v srpnu, to mi bylo skoro 13. Vše bylo ok, potom jsem to vůbec nedostala...máma říkala, že je to normální, že to není pravidelné. Takže od srpna nic, potom jsem to dostala nějak v únoru nebo koncem ledna no a doteďka zase nic..... to přece není možné abych to nedostala už asi 5 měsíců. A opravdu to byla menstruace. Prosím, jak to teda je? Jsem nemocná nebo je to normální? Já už se totiž moc mámy ptát nechci, tak se tentokrát obracím na vás. Jo a že bych byla anorektička to opravdu ne normálně mám 46 kilo a měřím 158cm. Tím to být nemůže ani nejsem nijak vyhublá jím úplně normálně, někdy až moc :D. Takže teda je to uplně normální nebo se něco děje? Předem děkuji za odpověď. :)
Kačka
Alík
Milá Kačko, děkuji za důvěru, se kterou mi píšeš ohledně nepravidelné menstruace. Maminka má pravdu, že menstruace je v počátku velmi nepravidelná. Ale ty sama máš obavy... V takovém případě bych poradil návštěvu lékaře. Můžeš to své paní doktorce říci tak, jak si to napsala do naší poradny. Ona tě zná nejlépe... Nemusí to vůbec nic znamenat! Nemáš se čeho bát, ale pro svou jistotu tam zajdi. Třeba ti doporučí návštěvu gynekologa, třeba také ne. Omlouvám se, ale více neporadím... Držím palečky, aby vše dobře dopadlo. Alík
Menstruace a výtok
1. Ahoj , jednou jsem měla dva dny po sobě v kalhotkách takovou bílou skvrnu , nesmrděla , další den nic a potom zase , a pak to přestalo . Je možné že to byl výtok. ??? 2.chtěla bych se zeptat jak je to s onanií, Je my 10 let a zkoušela jsem to plyšákem ale nejde mi to . Asi je na to ale moc brzo , 3. Spolužák se jednou ptal co je to menstruace , učitelka mu to řekla takhle : no to je když ženě vyjde z těla vajíčko z trochou krve ,. my sme ještě besedu o dospívání neměli , ale všechny holky ví co je menstruace a kluci se třeba ,,třou " o roh lavice a říkají že jim ,,stojí " Je to normální Děkuji (zařadit do menstruace a výtok )
michalka
Alík
Ahoj Michalko, dle pravidel poradny odpovím na první dotaz... Zřejmě se jedná o výtok. Pokud byl bezbarvý a bez zápachu, nic se neděje. Více si můžeš přečíst v poradně, téma menstruace a výtok . Přeji hodně sluníčka a krásné prázdniny Alík
Menstruace a výtok
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je normální že jsem dostala menstruaci 5 dní před určitým datem. V červenci jsem to dostala nějak na začátku a měla jsem to jenom 3 dny a pak mě bolelo břicho a záda tak jsem si myslela že jsem nastydlá. Menstruaci mám už 3 roky ale je pořád nepravidelná. Nemůže to být třeba i tím ? Děkuji za odpověď.
Kiki-15let
Alík
Milá Kiki, menstruace bývá skutečně nepravidelná. Jen málo žen ji má přesně na den, kdy si to vypočte v menstruačním kalendáři. Pokud tě ale trápí bolesti, které "vystřelují" až do zad, měla by jsi navštívit lékaře. Můžete spolu třeba jen probrat tvůj cyklus, jak menzes přichází a v jakých intervalech. Možná to společně i pomocí medikace upravit. Nic za to nedáš a můžeš jen získat! Přeji krásné léto Alík
Menstruace a výtok
Ahoj alíku, tamaro a ostatní předem bych chtěla poprosit abyste to zařadili do téma menstruace a výtok a teď k otázce mám výtok a chtěla bych nosit vložky (intimky) a bych neměla zašpiněný kalhotky ale nevim jak to mam říc mamce poradíš mi ? předem děkuju za odpověd´
Anonymka 10let
Alík
Ahoj Anonymko, pokud máš svoje kapesné, můžeš si intimky klidně koupit sama. Najdeš je v každém velkém marketu, drogerii, či sámošce. Pokud si o tom chceš s maminkou promluvit, je nejlepší najít si chvilku klidu, kdy na sebe budete mít čas. Není potřeba nad tím moc přemýšlet, jedná se o naprosto přirozenou věc. Neboj se toho. Prostě mamince řekni, že bys ráda nosila intimky, zda si je máš koupit sama, nebo ti pomůže poprvé vybrat. Uvidíš, že to zvládneš!!! Držím palečky Alík
Menstruace a výtok
ahoj , chtěla bych se zeptat jak se projevuje menstruace , nebo jak mám poznat že jí budu mít . V patý tř. budeme mít plavání a tak se bojim že ji dostanu přímo tam . A ještě něco ,občas mam v kalhotkách takoví malí žlutý skvrny , nesmrdí , možná že jsou to kapky moči , ale nevím . Děkuji (Prosím zařadit mezi menstruace a výtok )
miška (10)
Alík
Ahoj Miško, prosíš o zařazení svého dotazu do poradny, téma menstruace a výtok . Právě v této poradně už najdeš odpovědi na všechny své dotazy. Odpovídáme na ně opakovaně a velmi často. Prostuduj si citovanou poradnu a uvidíš, že ti vše, ohledně tématu "menstruace" bude hned jasnější. Přeji krásné prázdniny Alík
Menstruace a výtok
ahoj chtěla bych se zeptat v jakém roce se začíná objevovat menstruace a kdyby to bylo možné poradit i nějaké stránky . Děkuju
michalka
Alík
Ahoj Michalko, poradím ti - pročti si poradnu, téma menstruace a výtok . Najdeš tam stovky odpovědí na různé dotazy, které se týkají daného tématu. Hned ti to bude jasnější. Takovou věc je dobré probrat i s kamarádkou, starší sestrou nebo sestřenicí. Pokud máš důvěru k mamce, tak klidně s ní. O dospívání je napsáno i mnoho knih. Jistě by ti v knihovně nějaké doporučili. Jsem rád, že se snažíš získávat informace. Přeji krásné léto Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku,...atd. Já vím , že tento dotaz se už tu několikrát objevil, ale přesto se chci zeptat. Mám už rok takový slizký, průhledný i občas nabělavělí výtok. Všude se píše, že je to příprava na menstruaci. Ale je to opravdu normální? A taky nevím jak mám říct mamce, až ,,TO,, někdy dostanu. A poslední na co jsem se chtěla zeptat je, jak často se potom musí měnit vložky? (prosím zařaďte do tématu menstruace a výtok) Mooooockrááááát vám děkuji (za vše), Verča
Verča
Alík
Ahoj Verčo, máš pravdu, že takových dotazů je v poradně mnoho. Ale chápu, že tě to trápí a cítíš nejistotu. Je tedy dobře, že se ptáš :-) Zkusím krátce odpovědět, ale klidně ještě prostuduj poradnu, téma menstruace a výtok . Pokud je výtok skutečně bez barvy a bez zápachu - je to normální. S maminkou si o všem můžeš promluvit mnohem dříve a nečekat, až TO přijde. Až budete spolu samotné a nastane příležitost na takové "ženské povídání", klidně mamince řekni, že máš strach s menstruace. Uvidíš, že mamka bude za důvěru ráda a proberete to spolu a ty pak budeš už připravena o takových věcech mluvit s větší odvahou. Přeji ti krásný zbytek prázdnin Alík
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku, mám výtok. Chtěla bych používat intimky,aby nebyly zašpiněný kalhotky atd... jenže když jsem to řekla mamce, tak říkala že je radši nosit nemám že to není dobré nosit každý den. Tak se chci zeptata jestli je můžu nosit pořád a nebo ne. Díky za odpověď, přeju hezké dny, Terez.
Terez, 13let
Alík
Ahoj Terez,
co se týká používání intimek, je na každé ženě, aby si zjistila, co jí vyhovuje. Jsou ženy, které na ně nedají dopustit a používají je běžně. Jiným ženám nesedí, anebo jim dokonce způsobují gynekologické potíže, takže třeba místo používání intimky prostě vymění v průběhu dne kalhotky.

Záleží na Tobě, co Ti bude vyhovovat. Gynekologové obecně dávají spíše přednost tomu, aby tyto partie ženského těla tak zvaně volně dýchaly - to znamená, nenosit intimky a používat volnější bavlněné spodní prádlo. Je fajn, že ses o celé věci poradila s mámou jistě má více zkušeností. Pokud byste však chtěly mít odborné a přesné informace, bylo by potřeba se na tyto věci zeptat přímo nějakého gynekologa.
Přejeme bezstarostné prázdniny. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj, Alíku,Tamaro a všichni ostatní. Chtěla bych se zeptat ohledně výtoku. Už mám menstruaci a ve vaší poradně jsem četla,že uprostřed období,kdy nemám měsíčky může být výtok silnější. Tak se chci zeptat: Jak dlouho takový silnější výtok může trvat? Já ho mám už třetí den a nezdá se mi,že by nějak slábl. A ještě jedna otázka: Proč nemám v noci výtok? zatím děkuji a posílám pusu Pája :-)
holka,12let
Alík
Ahoj Pájo,
trvání výtoku je individuální, není možné Ti tedy takto na dálku po internetu napsat, jak je to správně. O takových věcech a změnách je třeba se bavit s gynekologem. Výtok v noci bývá oslabený, jak změnou polohy těla, tak tím, že celý organismus je v noci v klidu a odpočívá.

O všem, souvisejícím s menstruací se můžeš zkusit bavit s mámou nebo jinou zralou ženou, která má s menstruačním cyklem bohaté zkušenosti a které Ty důvěřuješ. Sdílení vás obě obohatí, jsou to krásná ženská tajemství a témata, sblíží vás to a Tobě se dostane žádaných informací.
Přejeme Ti pěkné léto. Modrá linka www.modralinka.cz.
Menstruace a výtok
Ahoj Alíku a celá poradno, Mám takový intimní problém. Menstruuji od 12 let, teď mi je 16. Vždy jsem to měla pravidelně po 31 dnech, ale poslední půl rok se mi stalo, že jsem to i nedostala, nebo jsem to dostala po 14 dnech. Teď se mi to upravilo na 25 dní. Je to normální? Výtok je v pořádku.. Nevím, čím by to mohlo být. Děkuji za odpověď
Evikula
Alík
Ahojky, někdy se doba cyklu opravdu mění. ALE ty píšeš, že ti cyklus i vynechává a to není dobré. Raději zajdi na gynekologii. Prober s lékařem svůj menstruační kalendář a jistě přijdete na to, jak vše upravit. Mohlo mít na počet dní v cyklu vliv i několik věcí - stres, nemoce, změna prostředí. Zkus si uvědomit, co se v těch dnech dělo. Pokud chceš mít ale jistotu, že je vše OK, navštiv lékaře. Přeji ti krásné léto Alík

Alík doporučuje

Alík to přehnal s jídlem

Vážíš akorát?

Svou výšku a váhu si můžeš orientačně zhodnotit pomocí kalkulátoru BMI... celý článek

Alík

Bezpečné heslo

Nejlepší je NIKOMU své heslo nesdělovat. Jenže co když... celý článek

Alík

Jak přestat kouřit?

Čtenářka Alíka radí, jak zvítězila nad svou závislostí. Nechte se inspirovat... celý článek

Alík

Bojíte se menstruace?

Menstruace čeká každou dívku, kdy a kde "TO" přijde... celý článek

Jinde na Alíkovi