Alíkoviny

Představujeme Království železnic

  13:59
Patříte mezi obdivovatele železniční dopravy? Pak si nenechte ujít návštěvu největší modelové železnice v České republice. Najdete ji v Praze jen pár minut od stanice metra Anděl. Na milovníky železnic tu čekají stovky metrů kolejí, desítky lokomotiv, vesnice, města, lesy, pohyblivé automobily, které si dávají přednost na křižovatkách.

Model hradu Střekov v Ústeckém kraji | foto: www.kralovstvi-zeleznic.cz

Na ploše více než 2 800 m2 najdete také největší výstavu současné produkce stavebnice LEGO ve střední a východní Evropě a největší výstavu mašinky Tomáš v Evropě vůbec. Pro děti je připraven Pompo dětský koutek se stavebnicemi LEGO, projekce oblíbených LEGO filmů, herní konzole XBOX a spousta další zábavy.

Letos v lednu byla představena severočeská část naší republiky. Postupně budou přibývat další části železniční sítě České republiky. Už hotový severočeský úsek zjednodušeně zachycuje Děčín, Ústí nad Labem a Most a jejich železniční síť. Jednotlivé železniční stanice, jejich členění, počet nástupišť i architektura maximálně vycházejí ze skutečnosti.

Návštěvníci království železničních modelů si mohou prohlédnout tok Labe nebo hrad Střekov. Malé i velké kluky nepochybně nadchne Autodrom Most s pohyblivým autoparkem závodních vozů i Mostecká uhelná pánev s funkčním modelem rypadla.

Nad krajinou protkanou železničními tratěmi se střídá den a noc ve dvacetiminutových intervalech. Pozvolna se stmívá, rozsvěcují se pouliční lampy a světýlka v oknech a posléze se plynule rozednívá.

Co je království železnic

Modelová železnice se sídlem na pražském Andělu, otevřená loni v létě, se chce stát největší ve střední a východní Evropě. Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na našem území. Informace o aktuální nabídce a právě probíhajícíh soutěžích najdete na www.kralovstvi-zeleznic.cz 

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

fshs

haluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuz!!!!

Nádherné

Báječné video,můj kamarád má podobné Království Železnic ale...

:D Lito

Sice jsem železniční maniak, nicméně mi modelová železnice moc...

SUPER!!!

Vláčci nejsou sice moje oblíbená zajímavost.Ale ráda bych se...

Já vláčky prostě miluju:-D

počet příspěvků: 7, poslední 06.08.2010 09:29

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi