Alíkoviny

Sing a Song: Soutěž pro děti ve zpívání anglických písniček je zpět

V pátek 1. března odstartuje druhý ročník hudební soutěže pro děti Sing a Song. Do celorepublikového projektu, který pořádá britská jazyková společnost Wattsenglish, se mohou zapojit všechny děti od 3 do 12 let. Stačí nazpívat oblíbenou anglickou písničku, nahrát ji na video a vložit na Youtube.

Nácvik vystoupení pro soutěž Sing a Song | foto: Wattsenglish

Alík.cz podporuje Sing a Song

Alík.cz podporuje aktivity, které napomáhají rozvoji jazykových schopností dětí a to nejlépe zábavnou formou. Proto je Alík.cz mediálním partnerem soutěže Sing a Song.

Soutěží se v pěti kategoriích a na výherce čekají lákavé ceny – letní tábory s angličtinou, zábavné odpoledne se Stevem Wattsem, vstupenky do DinoParku, hry a hračky od hračkářství Bambule i dárky od hudebního portálu kytary.cz.
Soutěž trvá do 30. dubna.

Stejně jako loni se i letos bude soutěžit v kategoriích:

  • MŠ: jednotlivci
  • MŠ: kolektivy
  • 1. stupeň ZŠ: jednotlivci
  • 1. stupeň ZŠ: kolektivy
  • 1. stupeň ZŠ: menší skupinky (max. 5 osob)

Po skončení soutěže bude oceněno i video, které bude mít na Youtube nejvíce zhlédnutí. Letos navíc projekt získává mezinárodní rozměr – české děti se budou moci poměřit s malými zpěváky ze Slovenska. Registrace bude opět probíhat na stránkách www.wattsenglish.cz.

Fotogalerie

Předveďte se a buďte kreativní

A jaký je recept na úspěch? "Loni nás potěšila rozmanitost vystoupení. Někteří natočili téměř profesionální videoklipy, ve kterých herecky ztvárnili obsah textu písně, jiní ohromili výbornými pěveckými výkony nebo vlastním doprovodem na hudební nástroje. Fantazii se zkrátka meze nekladou," prozradil Marek Kadlec, ředitel pořádající společnosti Wattsenglish.

Loňský první ročník zaznamenal veliký úspěch – do projektu se zapojilo přes 800 dětí z celé republiky a přišlo na 90 soutěžních videí. Soutěž si pochvalovali i učitelé. "Je to skvělý doplněk výuky. Děti zpívání baví, navíc se u toho naučily spoustu nových věcí. Můžou ukázat, že něco umí a to je pro ně ohromně motivující," uvedla Erika Drobná, angličtinářka ZŠ J. A. Komenského v Lysé nad Labem.

Jak si se zpěvem poradil Steve Watts, se můžete podívat ve vtipném videu:


Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Supr,naše třída jse určitě zůčasní:-) !

Super asi aj pojdem

no asi aj hej spievat viem lebo nechcem sa chvastat ale chodim...

Můžu taky?

Když chodím na gymnázium (prima) a nemám ještě dvanáct tak můžu...

váhám

Nevim, nevim, nechci se strapnit.......

Tř tečky

Heh, mě to na začátku zaujalo, jenomže, ehem, tak trochu mírně...

počet příspěvků: 6, poslední 02.03.2013 00:23

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi