Alíkoviny

Už víš, čím chceš být? Mne láká architektura.

15. května 2009  8:00
Já chci být architektkou. A co to vlastně znamená? Architekti jsou lidé, kteří rýsují domy a kreslí je z různý úhlů a stran. Ale pozor, není to jednoduché - musí je nakreslit tak, aby to po nich někdo "přečetl", tedy vyznal se v tom. Ale hlavně je důležité, aby ten dům, co se podle jejich nákresu postaví, nespadl.  
Chtěli byste taky navrhovat domy? | foto: ESO travel
galerie Rezidence Moravské zahrady Věšák navrhl architekt Mulač Ložnice s atypickým pracovním stolem, návrh architekta Mulače Česká architektura 2007 - 2008: Litomyšl Česká architektura 2007 - 2008: Všenory Česká architektura 2007 - 2008: Kopřivnice Česká architektura 2007 - 2008: Jablonné Česká architektura 2007 - 2008: Broumov Ekologický dům s nulovými emisemi uhlíku

Když architekt nakreslí výkres domu ze všech stran a také průřez všech pater, dalo by se tomu říkat projekt. Ale představte si, jakou ten architekt musí mít fantazii, aby si uměl představit, jak ten dům bude vypadat.

Jen nakreslí v domě dětský pokoj, už si představuje, jak si tam hrají děti. Nebo kuchyň, jak tam maminky vaří. Nakreslí bálkon a už vidí, jak tam budoucí majitel jeho stavby bude v létě popíjet koktejl, číst noviny a opalovat se.

Není to skvělé? Architekt nakreslí podle své fantazie dům a potom má radost, když se dívá na svůj dům, jak se staví. Vždyť domu se dá říct domov a jestli architekt tvoří domov, tak je to vlasně umělec s nadáním tvořit projekty domů.

Ale architekt nemusí kreslit jen rodinné domy, ale také třeba továrny nebo obchody, panelové domy, zahrady a garáže. Někteří architekti se zaměřují jen na zahradu nebo jen na dálnice a mosty - každý architekt kreslí něco jiného. Podle mě je povolání architekta krásné!

Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz - HR96

HR96
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

já bych chtěl byt asi histtorikem nebo masérem nebo podnikat...

jen takova blbost

chtěla bych byt  " policajtkou nebo cisnici nebo barmankou"...        ...

Můj sen

já chci hrozně moc být designerkou nebo modelkou nebo módní ...

Můj cíl

Já bych chtěla být strašně moc "kadeřnice".Moc a moc...

Medicína

jj, donedávna jsem krev ani nemohla vidět, ale teď, hned po gymplu...

počet příspěvků: 67, poslední 12.06.2009 20:25

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi