Alíkoviny

Video: Pixar prostě umí. Co objevil V hlavě, je k nevíře

  18:23
Společnost Pixar se zase jednou vytáhla. Ač se zdálo, že pod křídly společnosti Disney bude jen přidávat další díly svých starých hitů, snímek V hlavě, který k nám přijde 23. července, navazuje na pionýrské doby originální animované značky. Je chytrý, vtipný a ničemu se nepodobá.

Vztek z filmu V hlavě | foto: Falcon

Alíkova soutěž k filmu

Do 30.7.2015 hrajeme v Alíkově soutěži o ceny k filmu V hlavě, který v kinech můžete vidět od 23. července 2015.

Ceny k soutěži s filmem V hlavě

Je také dojemný, výchovný, někdy až příliš přitakává rodinným hodnotám a občas také přehání akční složku pro potěchu dětí. Ale jako celek vypráví až nečekaně dospěle a brány fantazie otevírá velmi zeširoka.

Děj se odehrává opravdu v hlavě: v mysli školačky, která těžce nese stěhování z rodného kraje do velkoměsta. Její pocity řídí postavičky Radost, Smutek či Vztek ve velínu, kde se vzpomínky třídí a posílají do paměti, či zapomnění. Vznikla tak nekonečná říše plná barev a nápadů, počínaje vlakem s myšlenkami, který ve spánku zastavuje, a konče filmovými ateliéry, kde se na základě čerstvých zážitků dívky natáčejí její sny. Se vším všudy, s herci, maskérkami, kamerami a scénářem na poslední chvíli.

Hravost V hlavě připomíná procházku nitrem pohádkového počítače, jíž „vnější“ historka pouze slouží. Skoro se zdá, že tvůrci v čele s Petem Docterem svůj gejzír obrazotvornosti museli přiškrtit, protože jinak by snímek přerostl v seriál.

Co všechno podle Pixaru nosíme v hlavě, je k nevíře. Prozrazovat se nemá, takže jen dva příklady: okamžik, kdy hrdinové v mozku zabloudí do sekce abstrakce, která je rozloží v duchu abstraktní malby, a závěrečné titulky, kde film nahlédne do řídícího střediska mysli zvířat.

Fotogalerie

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

kde? opověd

na internetu cely film zatím nenajdeš teprve je v kinech

kde ?

nevíte jestli je to na internetu někde česky cely film jestli...

fajn

určitě to bude dobrý film.

bezva film

už jsem to vydel bylo to super film

určitě to bude fajn pohádka :)

Dobrý já bych jenom tady k tomuhle chtěla říct že to bude určitě...

počet příspěvků: 5, poslední 01.09.2015 11:11

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi