Alíkoviny

VIDEO: gorily dostaly sněhuláka. Připravily ho o oči a knoflíky

15. ledna 2010  8:35
Gorilí tlupa z pražské zoo dostala od svých ošetřovatelů tradiční zimní dárek. Ve výběhu lidoopům vyrostl sněhulák. A ne jen tak ledajaký. Místo očí měl mandle, místo pusy kus papriky, místo knoflíků švestky a v ruce šťavnaté jablko. Největší radost udělal gorilímu samci Richardovi. Stihl ho obrat o všechny dobroty.  

"Gorily jsou lidoopi a potřebují pro svůj život hru a zábavu. A to i ve volné přírodě. Pokud nespí, pořád se něčím zaobírají. Každá novinka ve výběhu je tak pro jejich život vítaná," vysvětluje zimní kratochvíli mluvčí pražské zoo Vít Kahle.

Jako první sněhuláka přivítal samec Richard. Přiběhl k němu a pečlivě z něj sloupal všechny dobroty. Ostatní členové gorilí tlupy si po Richardově návštěvě sněhuláka mohli už leda hrát se sněhem.

"Šlo o to, připravit zvířatům rozptýlení a zábavu. Že nejdřív přijde Richard a všechny pamlsky si jako vůdce tlupy uzurpuje pro sebe, a pak teprve přivolá ostatní gorily, aby si hrály a lízaly sníh, asi nikoho nepřekvapí," komentoval Richardův hladový nájezd na zimního návštěvníka ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

Sněhuláka gorily nejdřív připravily o hlavu, pak o ruce z větviček, až nakonec skončil jako hromada bílého sněhu na podlaze výběhu. Na dalšího si budou muset zvířata počkat napřesrok.

Převzato ze serveru iDNES.cz

vel, iDNES.cz
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

Gorilky.

Tento rok sa chystám do zoo v Prahe ešte sme neboli boli sme...

xxx

Je bezva članek a to video taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

!!!!!!!!!!!!!!

Je to moc super článek a hlavně to video je to sranda

anetkavoky

mne se tan vidoeklip moc moc libi a vam???

Gorilky

Byla jsem v Pražské ZOO s bráchou v létě.Moc se mi tam líbilo.Viděli...

počet příspěvků: 5, poslední 17.01.2010 18:42

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi