Alíkoviny

Vydržíte dva dny bez televize a bez počítače?

14. srpna 2009  7:30
Mnoho lidí je stále více závislých na elektronice. Já sama mám televizi a ostatní věci ráda, ale nejsem na nich závislá. Někteří lidé by se asi na naší chatě unudili. Neteče tam voda a elektrické spotřebiče můžou být puštěné jen v malém množství, jinak by vypadl proud.  
(ilustrační snímek)
Vydržíte bez počítače? | foto: Profimedia.cz

Proto nemáme na chatě televizi ani počítač, ale jen rádio a gramofon. S tím si vystačíme. Když je venku ošklivě, posloucháme rádio a zabavíme se třeba hraním karet či jiných her.

Obávám se, že někteří lidé by na naší chatě nedokázali přežít víc dní. Museli by mít alespoň nějakou techniku, elektronickou hračku nebo videohru. Ale můžete být závislí a ani o tom nebudete vědět. Jak tedy tuto závislost poznat?

Zkuste si dva dny nepustit televizi ani počítač. Zvládnete to? To je na vás. Jestli to nezvládnete, jak se budete snažit, jste pravděpodobně závislí. V tomto případě si to zkuste jen na jeden den. Třeba o víkendu. Jestli ani to nevydržíte, je to vážné. Jestli to zvládnete, není to tak hrozné.

Chcete začít s léčbou? Nevíte jak na to? Naprosto jednoduše! Začínejte třeba po hodinách. Prostě se snažte si pár hodin nezapnout elektroniku, pokud se ovšem nejedná o rádio, myčku, pračku, sušičku, větrák, lampičku a jiné takové věci. Když to zkusíte, co se vám může stát? Nic! Tak to zkuste. Možná budete překvapeni, kolik jiných činností je možné dělat!

Přezdívka autorky článku na serveru Alík.cz - Romčar

Romčar
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Diskuse

No, nevim...

Páni, dva dnyTo teda fakt netušim, jestli bych vydržela ......

bez počítače

já bez počítače vidržim třeba 1 nebo 2 měsíce

123

já to vydržím bez problému na chatě furt a vžy jsme blízko lesa...

árka

já vydržím klidně i vicco vy vydržíte  i měsíc

žádná zívislost neexistuje a je tento článek tak trochu krav

počet příspěvků: 134, poslední 13.10.2009 16:12

Vstup do diskuse

Jinde na Alíkovi