SoutěžDo 31. 10. 2012 22:00 hrajeme v rubrice Soutěže o 6 stolních společenských her Carcassonne: jubilejní edice. |
Ve finále porazil mistra Rakouska. Partie byla celou dobu velmi těsná, celou dobu souboje se hrálo o několik málo bodů, nakonec ale Martin o 3 body dosáhl vítězství. Třetí místo obsadil hráč Matěj Tabák ze Slovenska.
Martin Mojžíš je z Prahy. Studuje vysokou školu, ČVUT – obor stavitelství. Kromě Carcassonne je jeho velkým koníčkem tenis.
V kolika letech jste začal hrát a proč právě Carcassonne?
K Carcassonne jsem se dostal v 15 letech, když jsme byli se spolužáky ze základky na prázdninovém výletě. Ihned mne zaujalo a sám jsem si ho koupil. Myslím, že největší kouzlo Carcassonne spočívá v tom, že má docela jednoduchá pravidla, ale přitom v něm existuje obrovské množství herních možností, takže je vhodné jak pro hráče, kteří hledají zajímavou taktickou hru, tak i pro děti, které mohou z kartiček tvořit krajinu, která se jim bude líbit.
Fotogalerie |
S kým, kde a jak trénujete?
Hraji v podstatě jen na internetu pod přezdívkou Moya na games.asobrain.com s hráči z celého světa. Ale vzhledem k tomu, že na MČR a MS se hraje podle trochu jiných pravidel než na internetu, tak si před MČR vždy zahraji pár her s rodiči a před MS v Essenu s pravidelným účastníkem MČR Martinem Čepelíkem. Těm bych také rád poděkoval, protože mě zjevně připravili dobře :-)
Kolik času hraním denně strávíte?
V průměru odehraji na internetu 1 hru denně, která trvá zhruba 30 minut.
Jaké vlastnosti má podle Vás ideální hráč Carcassonne?
Pokud chce hrát v Carcassonne nějaké soutěže, tak by měl umět se soustředit pouze na hru a mít dobrou paměť, protože je nutné znát přesný počet herních kartiček. Dále je třeba mít dobrou představivost a hrát nejen racionálně, ale i intuitivně.
Alík moc děkuje za rozhovor a gratuluje. Haf.
Městečko Carcassonnenajdete na jihu Francie. Je proslulé svým důmyslným a zcela jedinečným systémem opevnění z římských dob i raného středověku. Kolem města jsou ideální podmínky pro budování a rozvoj měst a vesnic, klášterů, polí i cest. |
Carcassonne je také název stolní hry, která se již v roce 2001 stala v Německu Hrou roku.
Hráči se společně se svou družinou vydávají ovládnout oblasti kolem Carcassonne. Jeden po druhém vykládají hrací karty s různými motivy krajiny, tvoří postupně mapu. Vznikají tak města, kláštery, cesty, louky apod. Na ně mohou umístit hráči figurky svých "družiníků", které představují např. sedláky, rytíře, mnichy a nebo lupiče. Za každou umístěnou figurku na konkrétní kartu získávají hráči příslušný počet bodů. Ty se sčítají jak v průběhu hry, tak i po jejím skončení, což dělá hru ještě o něco dramatičtější. Velkou roli ve hře hraje i prvek náhody.
Díky společnosti MINDOK si s trochou štěstí můžete zkusit zahrát Carcassone také. V soutěži hrajeme o 6 stolních her Carcassone: jubilejní edice, což je speciální edice k 10. výročí prvního vydání hry Carcassonne. Balení obsahuje krásné průsvitné figurky a 10 nových kartiček krajiny.